2012-10-26 15:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Antec High Current PRO Platinum 1000W

Strona 1 - Wygląd 1

W zasadzie do napędzenia dzisiejszego komputera wystarczy wciąż jeszcze zasilacz o mocy znamionowej w granicach 600W, ale coraz częściej spora grupa użytkowników szuka czegoś mocniejszego. Część z nich to majętni ludzie, którzy w swoich PC'tach mają najwyższe w ofercie procesory plus karty graficzne w konfiguracjach SLI & CrossFire po dwie lub trzy sztuki. Inna wcale nie tak rzadka grupa userów, to poszukiwacze ciszy... Zasilacze o mocach 400/500W wykonane w bezszelestnych technologiach potrafią sporo kosztować, a czasami są niewystarczające, więc zasilacz o mocy 1000W potrafi zapewnić nam zarówno spory zapas energii, jak i zagwarantować niski poziom szumów, bo większość z takich maszyn nie przekraczając 50% swojej mocy nominalnej potrafi pracować z prędkością wentylatora na poziomie około 450 RPM, a więc niemal niesłyszalnej dla ludzkiego ucha.
Jednym z takich produktów może być w naszym komputerze nowy model w ofercie firmy Antec, a mianowicie Antec High Current PRO Platinum o mocy znamionowej 1000W. Sprzęt tej klasy to już zazwyczaj HighEnd w ofertach firm, więc i ich sprzedażowa oprawa musi być odpowiednia. W przypadku firmy Antec nie zawiedziemy się, bo zarówno samo opakowanie, jak i jego zawartość robi bardzo dobre wrażenie. Do nas dotarła wciąż jeszcze "dziewicza" wersja produktu, zamknięta w hermetycznej foli.


Z nieukrywaną przyjemnością zdarłem owo "dziewictwo" z zasilacza.



W środku wszystko zostało zabezpieczone piankowymi matami, a dodatkowo zarówno sam zasilacz, jak i jego wyposażenie dodatkowe otrzymało stosowne etui.



Zasilacz ten zaoferuje nam naprawdę sporo, bo prócz niebagatelnej mocy 1000W otrzymamy jeszcze certyfikat skuteczności na poziomie "Platinum94% skuteczności, co może przekładać się nawet do 25% oszczędności w rachunkach za prąd w skali roku. Prócz tego otrzymamy całą "paczkę" certyfikatów stanowiących o sprostaniu wymagań na różnych rynkach świata - TUV, CE, CB, Gost-R, FCC, C-TICK, CCC, cUL czy BSMI. Również skala zabezpieczeń oferowanych przez producenta, jest imponująca, bo otrzymamy pełny zestaw: Over Current Protection (OCP), Over Voltage Protection (OVP), Under Voltage Protection (UVP), Short Circuit Protection (SCP), Over Power Protection (OPP), Over Temperature Protection (OTP), Surge & Inrush Protecion (SIP), No Load Operation (NLO) i Brown-Out Protection (BOP).
Zanim przejdziemy dalej, rzućmy okiem na specyfikacje techniczne i asortyment dostępnych połączeń ukrytych w etui.



Z tych specyfikacji wynika. że mamy do dyspozycji cztery linie +12V, które posiadają wydajność prądową do 40A. Taka wydajność starczy dziś spokojnie do obsługi najwydajniejszych kart graficznych.
Sam zasilacz jest jest nieco dłuższy od większości niższych mocą modeli, a jego wymiary wynoszą dokładnie 150 x 190 x 86 mm.





O chłodzenie zadba 135 milimetrowy wentylator z kulkowym łożyskowaniem. Jest on oczywiście sterowany przez elektronikę.


Strona 1 z 3 123>>>