2017-01-06 21:17
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CM STORM Xornet II

Strona 1 - Wygląd 1

Są w śród nas gracze, którzy lubią duże myszy, dobrze podpierające dłoń podczas długich rozgrywek. Są jednak i tacy, którzy preferują chwyt typu "szpon" (claw grip), a więc z dominacją kontaktu przez niemal same palce.


Gracze korzystający z tego rodzaju chwytu są "mniej popularni" w statystykach, więc produkty typowo dla nich należą do niszowych. Dla nich właśnie firma Cooler Master przygotowała gamingowego gryzonia Xornet.

Jak wiele firm i ta marka postanowiła stworzyć swoją submarkę o nazwie CM STORM, ale w odróżnieniu od większości nie odsuwa jej od macierzystego loga (znajdziemy je zarówno na opakowaniu, jak i samym produkcie). Nietypowy kształt i wymiary myszy Xornet szybko zdobyły rzeszę miłośników, którzy preferują "szponiasty" chwyt gryzonia, no ale czas mija i trzeba było pokazać coś nowszego. Tak więc dziś chciałbym zaprezentować Wam kolejna odsłonę tego nietypowego gryzonia o nazwie CM STORM Xornet II.
Nieduże opakowanie pokaże nam już wygląd myszy, ale pełną prezentację bez konieczności zrywania fabrycznej plomby, możemy zobaczyć, a nawet przymierzyć się do jej chwytu, po otwarciu okładki. Napis RGB Lighting może u niektórych użytkowników budzić niepokój, ale spokojnie, bo podświetlenie tego modelu ogranicza się tylko i wyłącznie do rolki scrolla, co ma być pomocne w rozpoznaniu ustawienia aktualnie wybranej wartości DPI.



CM STORM Xornet II zaopatrzono w wysokiej klasy sensor optyczny Avago 3320. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników preferujących zwykłą, łagodną w obyciu "optykę" nad walory "laserów".

Już pierwszy rzut oka pozwala nam dostrzec, że mysz jest niemal tak szeroka, jak i długa. Przy wymiarach 105.4 x 76.6 x 37.2 mm i ergonomicznym wykroju kadłubka (podparcie dla palca serdecznego), otrzymujemy coś na kształt "wysepki" na naszej podkładce.

Do dyspozycji dostajemy klasyczny układ klawiszy dla osoby praworęcznej, a więc dwa główne przyciski (mikro przełączniki OMRON), rolka scrolla, dwa przyciski +/- do zmiany DPI oraz dwa boczne do przewijania stron / broni. Kadłubek wykonano z bardzo solidnego plastiku pokrytego warstwą gumy, a kciuk otrzymał mocno żebrowaną (nie powoduje pocenia), miękką wyściółkę z gumy.




Ważąca zaledwie 80 gramów mysz (waga z kablem 132 gramy), porusza się na dwóch ogromnych, bardzo szerokich ślizgaczach.

Kabel o długości 180mm zakończono klasyczną wtyczką USB 2.0 (niezłocona). Mimo że wykonano go z plastycznego tworzywa sztucznego, jest on przyjemnie miękki i nie stawia oporów przy ruchach myszy.

Strona 1 z 3 123>>>