2011-04-07 19:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

Cyclone Cage CR707 & Cortez CR606

Strona 1 - Cage CR707 / 1

Każdy z nas chciałby mieć swój komputer "ubrany" w firmową obudowę, wykonaną z najlepszych materiałów i zaprojektowaną w przemyślany, praktyczny sposób. Niestety realia naszego życia nie zawsze pozwalają na realizację takich marzeń i często musimy rozglądać się za czymś tańszym, by kupić lepszy procesor, wyższy model płyty głównej czy wydajniejszą kartę graficzną. W granicach 250 PLN możemy przebierać dowolnie w produktach tych bardziej i mniej firmowych, ale czy można dostać coś ciekawego za znacznie mniej niż 200 PLN???
Sklep Proline.pl chce nas przekonać, że można kupić coś, co może być w pełni funkcjonalnym opakowaniem nowoczesnego komputera, bez rujnowania domowego budżetu. Tymi produktami są modele firmy Cyclone, a konkretnie Cage Pure Black CR707 oraz Cortez Pure Black CR606 i właśnie one trafiły do naszej redakcji.


Zacznijmy zatem od obudowy, która kierowana jest w stronę użytkowników chcących zbudować komputer dla graczy, gdzie zarówno wielordzeniowy procesor (niejednokrotnie podkręcony), jak i mocna karta graficzna (również z zamiłowaniem poddawana OC), wydzielają sporo ciepła, które musi być jak najszybciej odprowadzane poza metalową skrzynkę.
Model Cage Pure Black CR707 wykonano w modnym dziś stylu przedniego panelu typu Mesh, czyli o przewiewnej, siatkowej budowie. Ramka przedniego panelu wykonana jest z czarnego plastiku na "wysoki połysk", co nie każdemu przypada do gustu ze względu na problem odcisków palców, które widoczne są z każdej strony. W górnej części frontu usytuowano panel I/0, dając wygodny dostęp do przycisków Power i Reset oraz gniazd e-SATA, dwóch USB 2.0, audio (słuchawki/mikrofon) i czerwona diodę LED (Power/HDD).
Jak wspomniałem, obudowa ma służyć miłośnikom gier lubiących poeksperymentować ze swoim sprzętem, więc przystosowano ją do montażu dodatkowych wentylatorów 120mm. W standardzie otrzymamy tylko 120-kę na tyle, ale jeśli to okaże się za mało (a to na pewno), możemy dorzucić jeszcze jeden wentylator na front, dwa na górę, jeden na dół i dwa na bocznej pokrywie. Do wentylacji jeszcze wrócimy, a na razie rzućmy okiem na dane techniczne obudowy i jej wygląd zewnętrzny...








Dla ułatwienia ściągania bocznej pokrywy, producent wymyślił specjalny, składany uchwyt.


Za ozdobnymi siatkami umieszczono piankę, która pełni rolę wygłuszająco-filtrującą (filtr przeciwpyłowy), możemy umieścić frontowy wentylator, niosący chłodne powietrze do wnętrza obudowy i bezpośrednio chłodzący dyski twarde.


Z dołu również "siatka" ułatwiająca wymianę powietrza, szczególnie do umieszczanego na dole zasilacza. Niestety, tutaj już nie mamy żadnego filtra, więc warto pomyśleć o jej wykonaniu we własnym zakresie zwłaszcza, jeśli komputer ma stać bezpośrednio na podłodze. Kolejny mały minus Cage CR707 otrzymuje za nóżki, a w zasadzie plastikowe kołki bez żadnych elementów amortyzujących. No ale w końcu obudowa miała być tania, więc pewnie chodziło o oszczędności przy produkcji.


Ogólnie wszędzie widać oszczędności, bo szkielet, jak i poszycie obudowy wykonane jest z cienkiej blachy stalowej 0.6mm, co powoduje że mocniejszy nacisk na ściany, lub obciążenie wnętrza, zaczyna oddziaływać na jej sztywność. No ale coś za coś...
Wśród dodatków, jakie znajdziemy w komplecie z obudową otrzymamy zestaw wkrętów montażowych, biper sygnalizacyjny, siatkowego śledzia, szyny do montażu dysków HDD i paski mocujące okablowanie.

Strona 1 z 5 12345>>>