2018-12-29 15:28
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis Krypton 770 - niedroga precyzja w grze

Strona 1 - Wygląd

Czego wymagamy od dobrej myszki? Na pewno precyzji działania, która wiąże się najczęściej z dobrej jakości sensorem, co znów przekłada się na dość wysoką cenę takiego urządzenia. Jednak nie oznacza to, że za stosunkowo nieduże pieniążki, nie dostaniemy czegoś zbliżonego do gryzoni z przedziału 300 złotych+. To chce nam udowodnić firma Genesis, która ma w swojej ofercie "gracza" o nazwie Krypton 770.
Jak może niektórzy z Was pamiętają, marka Genesis wyewoluowała z firmy Natec, a więc producenta dość dobrej jakości, niedrogich peryferiów komputerowych. Jednak świat gamingu rządzi się własnymi prawami i wiele firm powołało do życia swoje "submarki", by wyróżnić linię stworzoną z myślą o e-sporcie. Tak właśnie powstała linia Genesis, która otrzymała swój odmienny wzór opakowań i stylizacji produktów. Krypton 770, jest niemal najwyższym modelem w tej serii (jest jeszcze Krypton 800, ale oceniany trochę gorzej od 770-ki), więc zadbano o jego ekskluzywne wydanie. W ozdobnym etui umieszczono dodatkowy karton, a w nim prócz myszy, zestaw zapasowych ślizgaczy, instrukcję obsługi, naklejkę i mały upominek w postaci "niezbędnika" w formacie karty kredytowej, zwanej Ninja Wallet Card, oczywiście z logotypem producenta gryzonia.





Jak dowiadujemy się już z samego opakowania, w naszej myszce pracuje sensor optyczny PMW3360DM, a więc uznawany za jeden z bardziej udanych produktów tego rodzaju. Nie oszczędzano też na przełącznikach, stosując uznane elementy firmy Omron. Produkt ten zwraca w parametrach uwagę, bardzo niską masą własną. Według danych na stronie producenta, sama mysz waży zaledwie 95 gramów (bez kabla), choć w niektórych źródłach podaje się wagę około 105 g.


Kształt kadłubka Kryptona 770 przy pierwszym rzucie oka, zapewne skojarzy się Wam z produktami Razer’a. To zapewne "sprawka" charakterystycznego uformowania dwóch głównych przycisków. Ogólnie mysz trzyma się bardzo wygodnie i dobrze wypełnia ona męską dłoń. Można nawet oprzeć na jej szczycie wewnętrzną część nasady palców wskazującego i serdecznego, co ułatwi zapewne długą rozgrywkę osobom preferującym chwyt "pełnego chwytu" Palm Grip.





Genesis Krypton 770 dedykowana jest w zasadzie dla użytkowników praworęcznych i tak właśnie wyprofilowano jej kształt kadłubka, boczne wykończenia gumowych okładzin i przyciski przewijania sterowane kciukiem. Tuż za rolką Scrolla umieszczono dwa "kanciaste" guziczki zmiany wartości DPI. Są one dość spore, ale ustawione tuż obok siebie, więc czasami w ferworze wirtualnej walki, możemy nie trafić na właściwy. Zapewne to kwestia dłuższego obycia z tym produktem i z czasem nasze palce będą wyczuwać je automatycznie.

Ogólnie jakość materiałów jest całkiem niezła. Kadłubek co prawda wykonano z twardego plastiku, jednak jest on na tyle chropowaty, że będziemy go trzymać dość pewnie. Przełączniki reagują dość szybko, a jedyne zastrzeżenie mam tylko do tego, że ograniczenie ruchu przycisków głównych jest ciut za głęboko, co powoduje zbędną stratę czasu ich powrotu po naciśnięciu.

Na spodzie gryzonia umieszczono trzy szerokie ślizgacze, stabilnie utrzymujące go na podkładce. Nie powodują dużego oporu i co dla mnie ważne, nie haczą o materiałowe podkładki, jak to czasami zdarzało się w tanich produktach.

Strona 1 z 3 123>>>