2017-12-01 20:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Genesis Rhod 400 RGB i 220 - Niedrogie klawiatury uniwersalne

Strona 1 - Genesis Rhod 400 RGB - Wygląd

Nie wszyscy potrzebują mechanicznych klawiatur za spore pieniążki. Niektórzy nawet wolą zwykłe, membranowe przyciski, bo są one znacznie cichsze nawet od tych z przełącznikami za kilkaset złotych. Dziś chciałbym Wam pokazać dwie klawiatury firmy Genesis z serii Rhod, które charakteryzują się dość dobrym wykonaniem i przystępną ceną. Pierwszą z nich będzie podświetlany model THOR 400 RGB (NKG-0993), który z wyglądu trochę "mechanika" przypomina, a jego wielokolorowa aura może się spodobać niejednemu użytkownikowi.
Jak wygląda urządzenie skrywane w kartonowym opakowaniu, możecie już zobaczyć na jego froncie. Na odwrocie umieszczono większość informacji o produkcie, jak Anti-Ghosting dla 19 klawiszy naciskanych jednocześnie, blokada klawisza Windows, dziewięć gotowych efektów świetlnych, wodoodporna konstrukcja (duża odporność na przypadkowe zalanie), czy choćby zmiana funkcji strzałek i klawiszy WASD. Co ważne, do obsługi tych funkcji nie potrzebujemy dodatkowego oprogramowania, a wszystko odbywa się za pomocą kombinacji z przyciskiem FN.





W środku skromnie, bo prócz klawiatury dostaniemy tylko instrukcję obsługi (objaśnienia kombinacji skrótów) i zestaw naklejek z logo producenta. No ale nie zapominajmy, że kluczową sprawą ma być tutaj cena, więc nie wymagajmy za dużo.


Kadłubek modelu Rhod 400 RGB wygląda dość nowocześnie. Wykonano go głównie z plastiku, z czego górna, zewnętrzna, czarna część jest matowa, a zaraz pod nią umieszczono warstwę białego tworzywa, które ma za zadanie odbijać światło diod LED umieszczonych w okolicy membran. Na boczkach dodano aluminiowe wstawki ochronno-ozdobne, solidnie przykręcane do spodu. Szkoda tylko, że nie zadbano o jakąś równie metalową podstawę, bo środek klawiatury ma lekkie tendencje do uginania się podczas mocniejszego przyciskania klawiszy.




Jak na uniwersalną klawiaturę przystało, zadbano o wygodę użytkownika w postaci wprowadzenia klawiszy funkcji multimedialnych, jak między innymi uruchamianie aplikacji poczty, Komputer, Kalkulator, sterowanie odtwarzaczem plików audio i video oraz ich głośnością (Volume, Mute).




Spodniej części obudowy, nadano intensywny kolor czerwony. Całość spoczywa na piankowych, przylepionych "nóżkach", z czego w tylnej części mamy dodatkowo dwie rozkładane podpórki. Niestety są one pozbawione elementów antypoślizgowych, więc na gładkim blacie biurka stabilność przy ich zastosowaniu trochę maleje.




Strona 1 z 5 12345>>>