2011-05-11 10:43
Autor: Mirosław Langer (lami)
19

Intel Z68 od GIGABYTE

Strona 1 - Nowy chipset Z68

Świat pędzi do przodu w dzikiej pogoni za nowościami. Lepsze jest wrogiem dobrego, po niedawnej premierze platformy LGA1155 z chipsetami P67 i H67 mamy kolejną światową premierę. Chipset Z68 firmy Intel ma dzisiaj swój debiut, zapraszam do recenzji najnowszej płyty głównej GA-Z68X-UD4-B3 zbudowanej na tym chipsecie.
Firma GIGABYTE od lat zapewnia platformy dla każdego, spełniające oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Również dzisiaj Gigabyte nie zawodzi i wprowadza do sprzedaży najnowszą rodzinę płyt głównych z chipsetem Intel Z68.




Zestaw płyt głównych Gigabyte opartych na nowym chipsecie wygląda następująco:



Czytając wstęp, nasza podświadomość zadajemy sobie pytanie, dlaczego stworzono tę płytę ? Co nowego otrzymujemy jako klienci kupując płyty z serii Gigabyte Z68 ? Producent płyt głównych Gigabyte znalazł proste równanie, które wyjaśnia i rozwiewa nasze wątpliwości, nowe oblicze mocy jakie oddano w nasze ręce to Z68 > P67 + H67. Zobaczmy co też uzyskano w wyniku tego równania.



Dzięki najnowszej aplikacji GIGABYTE TouchBIOS™, działającej w środowisku Windows, użytkownicy komputerów mogą w niezwykle prosty i intuicyjny sposób modyfikować parametry BIOS’u płyty głównej za pomocą przyjemnych i przyjaznych ikon.



Technologia Intel® Smart Response monitoruje wykorzystanie plików i w inteligentny sposób zarządza plikami danych przechowując najczęściej używane informacje na dysku SSD. Technologia ta poprzez połączenie dysku SSD i HDD zapewnia wysoką wydajność transmisji danych charakterystyczną dla dysków SSD oraz oferuje wysokie pojemności będące domeną dysków HDD. Technologia Intel® Smart Response jest dostępna na wszystkich platformach z serii GIGABYTE Z68X.




Technologia wirtualizacji GPU LucidLogix Virtu pozwala użytkownikowi na dynamiczne przełączanie między zintegrowanym układem graficznym w procesorze Intel®, a dyskretnym układem graficznym. Z technologią Virtu podłączając monitor do wyjścia graficznych zintegrowanych na płycie głównej, przy niskim zapotrzebowaniu na moc obliczeniową (tryb 2D), użytkownik korzysta z układu Intel® zintegrowanego w procesorze, nasza karta graficzna zainstalowana na płycie pozostaje nieaktywna, oszczędzamy tym samym energię elektryczną.



W momencie uruchomienia aplikacji 3D, aktywowana jest zewnętrzna karta graficzna bez ingerencji użytkownika. Poniżej zestaw płyt GIGABYTE Z68 z technologią Lucid Virtu.



Niestety płyta główna dostarczona redakcji do testów nie posiadała powyższej technologii lecz mamy obietnice że wkrótce będziemy mogli testować jedną z płyt głównych wyposażonych w LucidVirtu.

Strona 1 z 7 12345...7>>>