2015-05-29 22:27
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
6

Phlilips BDM3470UP - wielkie UltraWide HD

Strona 2 - Wygląd 2

Długa noga modelu Philips BDM3470UP zapewnia naprawdę spory zakres regulacji wysokości ekranu, ale taki układ wymuszony jest również funkcją Pivot. Obrócenie matrycy o długości przekraczającej 80 centymetrów wymaga dużej odległości od poziomu biurka, a i tak by tego dokonać, będziemy musieli trochę przechylić ekran do tyłu (by narożniki nie wadziły o podłoże).





W dolnej listwie ramki ekranu umieszczono przyciski Menu OSD. Pracują bardzo fajnie, a jedynym ich minusem jest brak podświetlenia, co wieczorem może utrudniać obsługę funkcji menu.


Moje biurko nie należy do dużych (szerokość blatu 80 cm), ale moje 24-cale HP LP2475w komponują się tutaj bez problemowo. Do redakcyjnej pracy i chwil z polowaniem na wrogie czołgi, taki zestaw z kartą graficzną GeForce 780 Ti zupełnie wystarczy.

Jednak kiedy na biurku wyląduje Philips BDM3470UP, dowiemy się na jak śmiesznie małym ekranie pracujemy...


Przed zakupem takiego monitora naprawdę warto przejrzeć jego przyszłe otoczenie, by nie kolidował on z najbliższą półką, stojakiem, oknem itp. To naprawdę kawał nowego "mebla" w domu.

Aby poprawnie ustawić BDM3470UP u siebie w pokoju, w zasadzie musiałbym go na nowo przemeblować. Najlepszym chyba rozwiązaniem jest jego powieszenie na ścianie, co pozwoli odsunąć go od siedzącego na przeciw użytkownika. Pierwsze włączenie monitora powita nas niebieskim tłem z logo producenta oraz będziemy mogli wybrać język dla Menu OSD (w tym Polski)...


System operacyjny Windows 8.1 błyskawicznie uporał się z odszukaniem sterownika dla nowego urządzenia i dopasował natywną rozdzielczość jego pracy. Co ciekawe nawet moja tapeta (1920 x 1200), została fajnie zeskalowana i nawet ciekawie się prezentowała.




Zanim przejdziemy do konkretnych testów, zobaczmy jak wygląda Menu. Jego obsługa czterema przyciskami umieszczonymi na spodzie dolnej ramki jest prosta i intuicyjna. Szybko powinniśmy sobie poradzić z systemem przesuwania funkcji i ich akceptacji.









Można również naciskając odpowiednie przyciski (bezpośrednio, bez wchodzenia w tryb OSD), przywołać skróty do funkcji obsługi dźwięku, funkcji PiP i szablonowych ustawień obrazu.


Strona 2 z 4 <<<1234>>>