2016-10-03 17:21
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Sharkoon SHARK ZONE M50

Strona 2 - Wygląd 2

Spora część myszy dla graczy próbuje nas uszczęśliwiać na siłę cukierkowym podświetleniem, które można sobie generować za pomocą aplikacji strującej. Pół biedy, jesli koszczególny kolor możemy zapisać na stałe do określonej wartości DPI, co może być przydatne podczas wieczornej rozgrywki. Jeśli jednak producent ustawił mam światełka tylko po to, by ciekawie to na biurku wyglądało, lepiej wyłączyć nadmierną luminację (jeśli oczywiście jest taka możliwość. Sharcoon SharkZone M50 nie zmęczy nas nadmiarem światła, a w dodatku do dyspozycji mamy tylko jeden, jedynie słuszny kolor, czyli żółty. Świeci on na tyle dyskretnie i w zasadzie tylko w tylnej części kadłubka, że delikatna poświata na pewno nie będzie drażnić naszego wzroku nawet w całkowitych ciemnościach (a mysz zawsze znajdziemy).






Mysz pracuje poprawnie już od samego momentu jej podłączenia do komputera, jednak by wykorzystać jej wszystkie możliwości, warto zainstalować aplikację sterującą dostępnymi funkcjami.

Większości przycisków możemy przypisać określone zadania. Ich edycja jest intuicyjna mimo braku języka polskiego.

Menu aplikacji rozwiązano dość innowacyjnie, bo nie przechodzimy miedzy poszczególnymi "zakładkami" tematycznymi, a jedynie wybieramy kolejny dział, który otwiera się na okienku startowym. Tutaj zapiszemy nasze makra...

Kolejny dział to bardzo ważna funkcja dla posiadaczy szerokich monitorów panoramicznych (standard 21:9), gdzie możemy ustawić prędkości ruchu kursora względem pionu i poziomu ekranu (oś X i Y).

Po drugiej stronie Menu aplikacji sterującej mamy jeszcze więcej ustawień. Pierwsza z nich przydziela gotowe ustawienie wartości DPI dla grzbietowych przycisków + i -. Możemy ich zaprogramować aż sześć jednocześnie. Gdy w jakiejś grze jedna z nich nam nie będzie pasować, nie trzeba jej zmieniać, a wystarczy ją tylko wyłączyć żółtą kropką pod odpowiednim słupkiem. Od tego czasu możemy płynnie przechodzić między kolejnymi ustawieniami bez konieczności przeskakiwania niewygodnego DPI. O każdej zmianie wartości, program poinformuje nas wyświetleniem komunikatu w dolnym, prawym rogu ekranu.


Ustawienia Polling Rate zobaczymy na graficznym wykresie. By ustawić pożądaną wartość, wystarczy tyko kliknąć w jedna z czterech części koła (co 250 Hz).

Pozostałe zakładki kontrolują szybkość działania myszy i rolki scroll, ale najciekawszą funkcją jest Angle Snapping. Tutaj możemy zmienić trajektorię ruchu kursora! Kiedy mamy ustawioną sinusoidę, mysz pracuje "normalnie", a więc kreśli regularne koło, owale, jak każda inna mysz. Jeśli jednak zaczniemy ową falę "płaszczyć", to trajektoria ruchu sensora zaczyna zupełnie inaczej dostosowywać się do naszego ruchu. Słuchajcie, to narzędzie jest genialne dla osób zajmujących się grafiką czy np. obróbką zdjęć. Przy ruchu idealnie prostym możemy zakreślić precyzyjny łuk albo kiedy sinusoidę całkowicie wyprostujemy, nasza mysz zacznie na ekranie kreślić idealne linie proste. Nie ważne czy w trakcie ruchu ręka nam trochę zjedzie w dół czy na boki, linia i tak będzie prosta. Zdecydowany ruch ręki w drugim kierunku nakreśli kolejną linię i tak możemy narysować idealne schody lub ramkę wokół obszaru do wycięcia z obrazu. Po prostu genialne narzędzie.


Wszystkie ustawienia możemy zapisać w swoich profilach...

Strona 2 z 3 <<<123>>>