2013-12-16 18:20
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Transcend JetFlash - Pendrive 16GB

Strona 2 - Testy

Czas przejść do szybkiego porównania tych trzech modeli. Ponieważ przewodnim tematem tej recenzji jest moje zastanawianie się nad wyborem nowego pendrive na swój użytek, więc porównam je z moim starym Corsairem 4GB, który niegdyś uchodził za jeden z szybszych modeli tego typu pamięci przenośnej.


Pomiary zrobiłem za pomocą dwóch testów wykonane za pomocą ogólnie dostępnych w internecie aplikacji CrystalDiscMark i ATTO Disc Benchmark. Szczególnie ciekawy jest ten drugi test, który dzieli poszczególne paczki danych na sporo grup o różnej wielkości.
CrystalDiscMark szybko pokaże nam podstawowe dane na temat maksymalnych transferów pendrive. Na początek nasze "penki" umieszczamy w gnieździe USB 2.0.


W porcie USB 3.0 nowsze generacje pendrive pokazują już różnice. Ten, kto posiada takie złacze na swojej płycie głównej, nie powinien długo zastanawiać się nad zmianą swojego przenośnego dysku Flash.



To że pendrive na USB 2.0 odstają wydajnością, to normalne, więc dla porównania w teście ATTO Disc Benchmark zestawimy już tylko nowsze konstrukcje. Na początek gniazdo USB 2.0...



No i jedyne słuszne podejście w tym pomiarze, czyli gniazdo USB 3.0...



Jak widać z pomiarów, transfery (szczególnie w odczycie danych), na USB 3.0 dostają skrzydeł, więc jeśli ktoś posiada takie gniazdo w swoim PCecie lub laptopie, warto dołożyć kilka złotych i kupić pendrive z "niebieską" końcówką. W miarę możliwości będziemy rozbudowywali bazę porównawczą tego typu pamięci w pomiarach transferu, by w szybki sposób móc porównać realne wyniki w przekazie danych z i na przenośny dysk flash, którzy często różni się od tego, podawanego oficjalnie na opakowaniach i specyfikacjach produktów.

Podziękowania dla firmy TRANSCEND, za udostępnienie sprzętu do testów.



Sponsorem platformy testowej jest firma:

oraz

Strona 2 z 2 <<<12