2012-07-03 12:28
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
17

Transcend JetFlash 780 16GB USB 3.0

Strona 1 - Wygląd 1

Odkąd pojawiły się Pendrive na rynku, zapomnieliśmy już niemal o płytach typu CD-RW, które pozwalały nam na przenoszenie swoich danych między komputerami i ponownie pozwalały się nagrywać. Pomijając fakt, że zapis danych wymagał odpowiednich przygotowań, trzeba było jeszcze uważać, by płyty nie uszkodzić, a zdarzało się, że w innym napędzie optycznym nie zawsze nasz krążek chciał być poprawnie odczytany. Postęp, jaki dokonał się w produkcji pamięci stałych szybko pozwolił na budowę coraz pojemniejszych i coraz tańszych "penków" typu USB Flash Drive. Jeszcze jakiś czas temu pojemność 16GB w tego rodzaju pamięci przenośnej okupione było kilkuset złotowym wydatkiem, ale dziś możemy je nabyć poniżej 90 PLN.
Jednym z takich produktów jest Flash Drive firmy Transcend, który sporą pojemność łączyć ma ze starannym wykonaniem i ekskluzywnym designem. Dodatkowo dzięki obsłudze interfejsu w standardzie USB 3.0, model JetFlash 780 16GB USB 3.0 ma być przyjemnie szybki w obsłudze naszych danych. Przyjrzyjmy mu się zatem dokładniej...
Jak wygląda pendrive, zobaczymy już w opakowaniu typu "przewieszka", bo umieszczono go w przejrzystym okienku. Prócz wyglądu dobrze wyeksponowano najważniejsze dane, a więc prędkość odczytu (140 MB/s) i zapisu (40 MB/s), darmowego dostępu do oprogramowania Transcend Elite i RecoveRX oraz informację o "dożywotniej" (lifetime) gwarancji producenta.


Muszę przyznać, że stylistyka modelu Transcend JetFlash 780 16GB USB 3.0 wyjątkowo przypadła mi do gustu. Dobrej jakości sztuczne tworzywo z motywem szachownicy na przemian błyszczącej i matowej w połączeniu z metalo-podobną, niklowaną ramką daje poczucie wysokiej jakości i elegancji. Obudowa jest płaska, bez wystających elementów.



W jednym z narożników "niklowanej" ramki przygotowano prostokątne otworki dla umocowania opcjonalnej smyczki.



Styk USB zabezpieczony jest "czapeczką" utrzymaną w tej samej stylistyce, co reszta pendrive. Ale niestety będziemy musieli zwrócić uwagę, gdzie zostawiamy ją podczas podłączania pamięci do komputera, bo nie ma ona żadnego "zespolenia" z kadłubkiem.



Strona 1 z 3 123>>>