2014-01-20 16:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
12

ZALMAN Z3 PLUS

Strona 3 - Wygląd 3

Doszliśmy do etapu, w którym warto więcej wspomnieć o wsporniku dzielącego optycznie wnętrze obudowy na dwie części. Dla poglądowego zobrazowania zagospodarowania obudowy Zalman Z3 Plus wrzućmy tam parę sprzętów. Kiedy umieścimy w niej płytę główną widać, jakie zadanie mają otwory wentylacyjne w tacy platformy. W przypadku małej "mobo" znacznie zwiększa cyrkulację powietrza w okolicach karty graficznej, a dodatkowo w jej kierunku dmuchać będzie frontowy wentylator.



Obudowa "połknie" bez problemów kartę długości dwurdzeniowego Radeona HD 5970. To kawał ciężkiego akceleratora graficznego i tu właśnie świetnie przyda się wspornik.





Mocna karta graficzna potrzebuje wydajnego procesora, a ten zazwyczaj wydziela sporo ciepła, więc trzeba zamontować wydajne chłodzenie, najlepiej w postaci jakiegoś wieżowego coolera. W moim przypadku będzie to SilentiumPC FEAL 2 oparty na czterech ciepłowodach HeatPipe o profilu U (osiem końcówek odprowadzających ciepło do aluminiowego radiatora). Mieści się on w Z3 bez problemu.




Zalman Z3 PLUS ma być obudową przewiewną, zdolną zapewnić optymalną pracę wydajnym podzespołom komputerowym. Widać że inżynierowie i styliści wzięli sobie ten aspekt do serca, bo chłodnego powietrza we wnętrzu tego "ubranka" nie będzie nam brakować. Siatkowy front z gąbkowym filtrem przeciwpyłowym już z seryjnym wentylatorem dostarczy sporo "tlenu", a jeszcze możemy zamontować tam drugi wirnik 120mm. Tylny wentylator plus dwa na górze szybko odprowadzą nagrzane powietrze z okolic góry obudowy i coolera CPU.




Do podłączenia wszystkich wentylatorów i gniazd otrzymamy sporo kabelków i wtyczek.

Strona 3 z 4 <<<1234>>>