2021-10-12 18:23
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD świętuje 5 lat architektury ’Zen’

Obrazek AMD świętuje 5 lat architektury ’Zen’

W ciągu 5 lat procesory AMD Ryzen zupełnie zmieniły oblicze rynku komputerów i to AMD przez ten czas ustanawiało nowe standardy w branży w dziedzinie procesorów komputerowych. Opublikowane dziś wideo z wywiadem przedstawia zarówno spojrzenie na wszystkie te dokonania, jak i na przyszłość, która czeka procesory AMD Ryzen w 2022 roku. Oto najważniejsze spośród zapowiedzi firmy AMD ujawnione dzisiaj:
- Firma AMD jest zaangażowana w rozwój architektury „Zen”, aby wydajność, efektywność energetyczna, proces produkcji, budowa czy możliwości połączeń (I/O) bazujących na niej procesorów w dalszym ciągu pozostawała wiodąca w branży.
- Technologia 3D V-cache, która średnio oferuje 15-procentowy wzrost wydajności w grach, powinna się pojawić w procesorach AMD Ryzen dla platformy AM4 w pierwszej połowie 2022 roku.- Platforma AM5 jest na dobrej drodze, aby w 2022 roku zapewnić: obsługę pamięci DDR5, magistrali PCIe Gen 5, najnowszych standardów I/O i kompatybilność z systemami chłodzenia zgodnymi z AM4.
- AMD pracuje nad akceleratorami stałej funkcjonalności, jak wyciszanie hałasu i algorytmy uczenia maszynowego dla telekonferencji.
- AMD pracuje też nad nowymi stanami energetycznymi i wieloma profilami zarządzania zasilaniem w firmware, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną notebooków.

AMD zaprasza do obejrzenia i wysłuchania całego wywiadu z dyrektorami AMD – Johnem Taylorem i Robertem Hallockiem...


AMD świętuje 5 lat architektury ’Zen’

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.