2019-01-10 20:37
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

AMD - Moc następnej generacji sprzętu komputerowego

Obrazek AMD - Moc następnej generacji sprzętu komputerowego

Wczoraj wieczorem Lisa Su, prezes i dyrektor generalna (CEO) firmy Advanced Micro Devices (AMD), poprowadziła keynote targów CES 2019, w trakcie którego zaprezentowano najnowsze technologie AMD, które służą obliczeniom, wizualizacji oraz graniu pozwalając twórcom, badaczom i innowatorom rozwiązywać najtrudniejsze i najbardziej ciekawe problemy. Oto najważniejsze zapowiedzi: AMD Radeon VII – pierwsza 7-nanometrowa karta graficzna do grania z 16 GB pamięci HBM i 1 TB/s przepustowości podsystemu pamięci została zaprojektowana tak, aby zapewniać niezwykłą wydajność w najnowszych grach AAA, esporcie i następnej generacji zadaniach obliczeniowych. Karta graficzna AMD Radeon VII powinna być się dostępna poczynając od 7 lutego 2019.- 2 generacja mobilnych procesorów AMD Ryzen z układem graficznym Radeon Vega – to m.in. najszybszy na świecie procesor dla ultracienkich laptopów, który oferuje nawet 12-godzinną pracę lub 10-godzinne odtwarzanie wideo na baterii, obsługę transmisji wideo w standardzie 4K HDR, a także funkcji z kategorii Microsoft Modern PC, dzięki czemu zapewnia najlepsze możliwości rozrywki w laptopie. Notebooki z tymi procesorami będą wprowadzone w 2019 roku przez takie firmy, jak Acer, Asus, Dell, HP, Huawei, Lenovo i Samsung.
- 3 generacja procesorów AMD Ryzen do komputerów stacjonarnych – ten niezwykły procesor bazujący na nowej architekturze rdzeni x86 – AMD „Zen 2” – wykorzystuje wiodący 7-nanometrowy proces produkcji. Procesory te powinny osiągać nowe poziomy wydajności, a także będą pierwszą na świecie platformą PC z obsługą standardu PCIe 4.0, dzięki czemu zaoferują lepsze możliwości w grach, tworzeniu i transmitowaniu niż kiedykolwiek wcześniej. Premiera jest zaplanowana na połowę 2019 roku.

Na scenie do Lisy Su dołączyło wielu liderów branżowych, w tym wiceprezes wykonawczy ds. gier Microsoft – Phil Spencer, dyrektor zarządzający ds. rozrywki w Massive David Polfeldt oraz współzałożyciel i członek zarządu Fnatic Sam Mathews. Warto odnotować, że keynote ten odzwierciedla rosnącą rolę technologii w rozwiązywaniu problemów wielu branż i AMD jest zdeterminowane, aby inwestować w rozwój produktów i jednocześnie przyspieszać tempo innowacji.

AMD - Moc następnej generacji sprzętu komputerowego

AMD - Moc następnej generacji sprzętu komputerowego

AMD - Moc następnej generacji sprzętu komputerowego

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Oby tym razem się to sprawdziło.\"\spoko\"

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Na razie progres jest. Na pomysł Buldożera chyba drugi raz nie wpadną? :-PKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.