2017-05-10 12:11
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

AMD RYZEN - Nowe BIOS’y do płyt

Obrazek AMD RYZEN - Nowe BIOS’y do płyt

Nowe platformy, szczególnie te tworzone od podstaw, zazwyczaj posiadają jakieś wady wieku dziecięcego, czego nie uniknął nawet Intel. Tym razem jednak news dotyczy najnowszych poprawek zawartych w BIOS’ach dla płyt głównych dla procesorów AMD RYZEN (podstawka AM4). Główne zmiany w nowym AGESA nadesłanym do producentów płyt, dotyczą wsparcia dla większej ilości modułów pamięci, szczególnie wyprodukowanych na bazie firmy Hynix. Na razie pojawiły się najnowsze wersje Biosów AGESA 1.0.0.6 dla produktów firm MSI, ASRock i ASUS. Pełną listę z modelami i odnośnikami do wersji BIOS znajdziecie pod tym linkiem -> KLIK.

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Myślę, że

  Z czasem AM4 może bardzo poważnie zagrozić intelowi. Coraz więcej gier oraz programów jest przystosowanych do wielowątkowości, AMD powoli dopracowuje całą platformę, w przyszłym roku pojawi się poprawiony RYZEN+, na pewno ceny prędzej czy później spadną...

  Za parę latek pewnie wymienię wysłużonego X5460@4Ghz na coś lepszego :D

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @xpx

  No jasne, tyle że znów testy na ludziach robią, zamiast wydać skończony produkt. Żaden sensowny biznes nie rzuci się do zakupów takich rozwiązań, jeśli nie będą sprawdzone. A rynek "domowy" to dalej jest mały rynek w ogólnym rozrachunku. 

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Ostatnia aferka ze skokami temperatury niektórych egzemplarzy i7700K i niefortunnym komentarzu Intela, że nie poleca OC tego procesora, na pewno wielu ludziom da okazję do myśli o Ryzenie.
  Na pewno będzie miał Ryzen lżej niż Buldożer. Jest po prostu lepszy. Wydajnością jest bliżej do Intela, pobieranym prądem chyba nawet go wyprzedza, (wiem - porównywanie różnych platform, nie daje gwarancji poprawnych wyników).
  Lepsza konstrukcja i lepsze czasy. Ma szansę.
  Mnie osobiście wystarcza na razie sprzęt oparty o i5 2500K, ale na jesieni, czy na wiosnę przyszłego roku nie wykluczam wzmocnienia stacjonarnego PC. Ryzen jest bardo prawdopodobny w tym układzie.
  Jednak teraz ludzie rozważnie wymieniają sprzęt. Pewnie dlatego i przez parę chorób wieku dziecięcego, kariera Ryzena rozwija się powoli. Te biosy to jednak poważny krok naprzód. \"\spoko\"

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  @kotin

  Dobre to było , intel nie poleca OC na procesorach sprzedawanych specjalnie jako procesory z możliwością OC. Intel logic :D . Na miejscu osób które kupiły ten procesor czułbym się wydymany.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.