2018-11-02 10:59
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

AMD Radeon Vega Mobile pojawią się w MacBookach Pro

Obrazek AMD Radeon Vega Mobile pojawią się w MacBookach Pro

Firma AMD zaprezentowała nowe układy graficzne AMD Radeon Vega Mobile dla następnej generacji notebooków – AMD Radeon Pro Vega 20 i AMD Radeon Pro Vega 16. Są to produkty dostępne jako opcje przy konfigurowaniu nowych 15-calowych komputerów Apple MacBook Pro, które zadebiutują z końcem listopada. AMD Radeon Vega Mobile zapewniają zachwycającą wydajność w renderingu 3D, edycji grafiki i wideo, a także innych aplikacjach oraz podczas gry w rozdzielczości 1080p na ustawieniach ultra we współczesnych topowych grach AAA oraz tytułach e-sportowych.Dzięki mocy architektury AMD „Vega”i te nowe układy graficzne mogą zapewniać optymalną wydajność przy zachowaniu cichej i chłodnej pracy notebooka. Ponadto Radeon Vega Mobile cechuje niezwykle niski profil oraz wykorzystanie pamięci HBM2 (2 gen. High Bandwidth Memory), która zajmuje mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnego podsystemu pamięci bazującego na technologii GDDR5.

Układy graficzne Radeon Pro Vega 20 i 16 bez trudu radzą sobie z najbardziej wymagającymi współcześnie zadaniami w zakresie renderingu, edycji i gry. Następnej generacji jednostki obliczeniowe (nCU) i architektury „Vega” oraz technologia Rapid Packed Math to szybkość i elastyczność w obliczeniach oraz akceleracja sprzętowa dla aplikacji służących do wizualizacji grafiki 3D w czasie rzeczywistym.”

Układy graficzne AMD Radeon Pro Vega 20 i 16 to opcje konfiguracyjne dla nowych, 15-calowych komputerów MacBook Pro, które pojawią się z końcem listopada.

AMD Radeon Vega Mobile pojawią się w MacBookach Pro

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Kto mi wytłumaczy czemu w laptopach z Windowsem Radeony sa be, a w MacBookach są cacy? :woot:

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Apple

  interesuje tylko cena do wydajności. Inni producenci komputerów są znacznie mniejsi, przez co siedzą w kieszeni Intela.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @kotin

  Wydaje się, że jedyna znacząca różnica między wydajnością kart AMD i nVidia tkwi wyłącznie w sterownikach i sposobie używania DirectX (lub OpenGL) przez programistów, którzy koncentrowali się na optymalizacji pod nVidia, tak jak nVidia optymalizowała sterowniki pod tytuły AAA i pomagała programistom poprawiać gry. AMD to zaniedbało i teraz jest tego efekt.
  W przypadku MacBook ma to pewnie mniejsze znaczenie, bo sterowniki muszą być optymalizowane niemal od zera.

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Ja poproszę w końcu o silne APU dla notebooków i ultrabooków, które mogły by konkurować zarówno z MX150, jak i z GTX1050Ti, bo teraz to wyboru specjalnie nie ma i Ryzen 7 2700U ledwo goni MX150.
  Przecież AMD coś podobnego już popełniło lata temu dla PS4 i Xbox One.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.