2017-02-22 18:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
15

AMD Ryzen - Innowacyjność i konkurencyjność wróci do PC

Obrazek AMD Ryzen - Innowacyjność i konkurencyjność wróci do PC

Firma AMD ogłosiła dzisiaj termin oficjalnej premiery procesorów AMD Ryzen 7 dla komputerów stacjonarnych oraz natychmiastowe uruchomienie przedsprzedaży u ponad 180 sprzedawców i producentów OEM na całym świecie. Tym samym debiut wyczekiwany przez graczy PC, twórców treści cyfrowych, entuzjastów i fanów stanie się faktem. Po czterech latach i ponad dwóch milionach godzin pracy inżynierów procesory Ryzen są gotowe, aby ujawnić swoją wydajność, wstrząsnąć rynkiem i zapewnić milionom ludzi wysoką wydajność w ich komputerach osobistych. W trakcie konferencji dla prasy, analityków branżowych i partnerów przedstawiono ofertę procesorów AMD Ryzen 7. Firma AMD zaprojektowała je w szczególności z myślą o graczach komputerowych, twórcach i entuzjastach, ponieważ są to konstrukcje 8-rdzeniowe, 16-wątkowe i wykorzystują zupełnie nową platformę AM4.W uruchamianych na żywo demonstracjach wydajnościowych procesory te wykazały swoją wyższość: flagowy Ryzen 7 1800X to najszybszy na świecie 8-rdzeniowy procesor dla komputerów stacjonarnychi, zaś Ryzen 7 1700 to najbardziej energooszczędny procesor tej klasy.

„Cztery lata temu rozpoczęliśmy prace nad naszym rdzeniem „Zen” chcąc osiągnąć niespotykany dotąd generacyjny wzrost wydajności i z powrotem zapewnić segmentowi sprzętu wysokiej wydajności możliwość wyboru oraz innowacyjność. — powiedziała Dr. Lisa Su, prezes i dyrektor generalna AMD. — 2 marca entuzjaści i gracze na całym świecie będą mogli zaznać możliwości „Zena” w akcji, ponieważ tego dnia będzie miała miejsce premiera procesorów Ryzen 7 stanowiących ożywczą siłę dla rynku komputerów stacjonarnych.”

Wraz z ujawnieniem wszystkich szczegółów na temat procesorów Ryzen 7, płyt głównych AM4 i kompatybilnych systemów chłodzenia, społeczność z całego świata będzie mogła wziąć udział w AMA (Ask Me Anything) z Dr. Lisą Su, które odbędzie się 2 marca w godzinach 18:30-19:30 czasu polskiego w serwisie Reddit -> www.reddit.com/r/amd.


AMD Ryzen - Innowacyjność i konkurencyjność wróci do PC

AMD Ryzen - Innowacyjność i konkurencyjność wróci do PC

AMD Ryzen - Innowacyjność i konkurencyjność wróci do PC

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Po co cały ten marketing? Jak będzie szybszy i zauważalnie tańszy od Intela, to ludzie będą kupowali. Jak nie, to nie.

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @kowgli

  to nie pamietasz co się działo przy premierze pierwszego Phenoma? Tak mają.... 

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @straszny

  Ja to nawet pamiętam jak było przy premierze pierwszego Athlona XP i było. \"\spoko\"
  Chociaż teraz warunki wskazują na to że nawet jak będzie sukces (i oby był w imię konkurencji - już ceny Inteli są lepsze), to pewnie niestety będzie to jeden z ostatnich sukcesów.

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Powinniśmy trzymać mocno kciuki za AMD gdyż ewentualny sukces procesorów Ryzen powinien przy rozsądnej polityce cenowej spowodować spadek cen na rynku procesorów dla komputerów stacjonarnych.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Ale teraz to ponoć działa!
  Tylko jeszcze programiści muszą to poprzeć, a tutaj wiemy jak jest - jest wiele firm lepszych od Adobe, Microsoftu, Autodesku, Prokomu (\"\lol\")...tylko co z tego?

 6. Avatar nic wiadomość nic
  PS.


 7. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
  @djluke

  ale w programach do renderingu zawsze procesory AMD miały świetne wyniki, FXy też. Wolałbym zobaczyc przegląd normalnych gier i programów.... 

 8. Avatar nic wiadomość nic
  @straszny

  Tylko że to nie jest jakiś tam świetny wynik - to jest WR. Przed premierą układu...

  Wyniki w grach (chyba 4 na raz*) na pewno się doczekasz.


  * mamy skopane gry = róbmy skopany sprzęt...

 9. Avatar nic wiadomość nic
   

  No wynik ponad 2x lepszy od i7 7700K który w cinebench wyciska tylko 960pkt, w sumie jest 2 razy więcej rdzeni ale i tak wychodzi na to że pojedynczy rdzeń będzie szybki.

 10. Avatar nic wiadomość nic
  @kowgli

  Dla nas, osób interesujących się technologią, marketing nie jest ważny. My i tak sobie znajdziemy informacje i wybierzemy lepszy sprzęt. Wydaje mi się jednak że my jesteśmy w mniejszości, a niestety właśnie marketing sprzedaje produkty. 

 11. Avatar nic wiadomość nic
  W jednym sklepie znalazłem przedsprzedaż

  ceny od 1600 do 2500 zeta...

 12. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  Zajrzyj na dobre programy. Od wczoraj są ceny czarno na białym.

 13. Avatar nic wiadomość nic
   

  To tylko iluzja konkurencyjności.
  Intel i AMD są najpewniej w zmowie od początku istnienia AMD. Obie firmy chronią i rozwijają x86.
  To że teraz AMD wydało w końcu dobry produkt nastąpiło za przyzwoleniem firmy Intel, lub w/g dawno ułożonego planu. Intel przygotowuje nową architekturę i na ten czas udostępnia do podboju rynek firmie AMD. W zamian za to AMD udostępni swoje GPU, aby Intel mógł rywalizować z najsilniejszymi ARM. Współpraca, wspólna strategia i czy wręcz zmowa (która jest nielegalna, bo narusza reguły wolnego rynku i konkurencyjności) to jest tom, co mamy na rynku PC - bez tego, te dwie firmy dawno by się wykończyły.

 14. Avatar nic wiadomość nic
   

  Architektura x86 jest trzymana z całych sił w rękach Intel. AMD jako de facto jedyny licencjobiorca i współtwórca rozszerzeń, oraz autor wielu patentów, jest niczym pies na kagańcu, którego raz na jakiś czas Intel spuszcza ze smyczy, aby wywołać wojnę na rynku platform PC, bo na niczym innym tak się nie zarabia, jak na wojnie. Jak nie ma wojny, to nie ma ożywienia - jest za to marazm i popyt, który do tej pory rósł, zaczyna spadać, a tego akcjonariusze nie lubią najbardziej.

 15. Avatar nic wiadomość nic
  jak dla mnie cena 2000zł to bardzo dobra cena

  Trzeba wziąś pod uwagę że cenę robi się pod USA a dolar nie kosztuje 2zł teraz tylko już 4zł. Fakt że mógłby taki procesor kosztować dużo mniej ale przynajmniej jest to produkt mocno rozwinięty czego nie można mówić od milionach innych....Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.