2019-12-12 17:00
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD prezentuje kartę graficzną AMD Radeon RX 5500 XT

Obrazek AMD prezentuje kartę graficzną AMD Radeon RX 5500 XT

Dziś firma AMD wprowadziła na rynek kartę graficzną AMD Radeon RX 5500 XT, która wykorzystuje moc przełomowej architektury RDNA, nawet 8 GB pamięci i innowacyjnych funkcji pakietu sterownika AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition, ażeby wprowadzić rozgrywkę w rozdzielczości 1080p na następny poziom. Ten najnowszy model z serii AMD Radeon RX 5500, która pojawiła się w październiku, został zoptymalizowany do grania w 1080p zarówno w tytułach AAA, jak i rozgrywkach esportowych. AMD Radeon RX 5500 XT został konstruowany w oparciu o wiodącą w branży technologię 7 nm, obsługuje większej przepustowości standard PCIe 4.0 i jest dostępny zarówno z 4 GB jak i 8 GB szybkiej pamięci GDDR6, dzięki czemu zapewnia średnio nawet 13% wyższą wydajność niż konkurencja we współcześnie najważniejszych grach AAA1 oraz ponad 60 kl./s w wybranych tytułach z tej kategorii oraz ponad 90 kl./s w wybranych grach kojarzonych ze sceną esportową.Karta graficzna AMD Radeon RX 5500 XT zapewnia niewiarygodną wydajność i efektywność energetyczną, a przy tym oferuje ekscytujące możliwości oraz funkcje pakietu AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition, co przekłada się na zachwycająco płynne i wciągające wrażenia z grania w rozdzielczości 1080p. Oto kluczowe cechy tego układu:
Architektura AMD RDNA – skonstruowana od podstaw, aby zapewniać jak najlepszą wydajność, skalowalność i efektywność energetyczną, oraz zaprojektowana z myślą o przyszłości grania. AMD RDNA zapewnia 1.6-krotnie lepszy stosunek wydajności per Wat energii w porównaniu do kart graficznych Radeon bazujących na poprzedniej generacji architekturze Graphics Core Next (GCN).
AMD Radeon Anti-Lag – funkcja ta znacząco zmniejsza czas reakcji między kontrolerem a ekranem. Np. gra Overwatch reaguje nawet o 22% szybciej i dzięki temu gracz może zyskać przewagę w czasie rozgrywki.
AMD Radeon Boosti – funkcja ta zapewnia nawet 23-procentowy wzrost średniej wydajności podczas dynamicznej rozgrywki w PUBG poprzez automatyczną zmianę rozdzielczości obrazu, aby zwiększyć płynność i poprawić responsywność przy praktycznie braku dostrzegalnej różnicy w jakości obrazu.
AMD Radeon Image Sharpening (RIS) – funkcja ta poprawia ostrość i klarowność obrazu, który został w grze zmiękczony przez inne efekty w warunkach gier DirectX 9, 11, 12 i Vulkan. W połączeniu ze skalowaniem rozdzielczości w górę przez układ graficzny RIS zapewnia ostrość i płynność na każdym ekranie o wysokiej rozdzielczości.
AMD FidelityFX – to otwarty zestaw narzędzi dla deweloperów gier, w skład którego wchodzą wysokiej jakości efekty, które pomagają grom wyglądać lepiej oferując optymalny balans między jakością a wydajnością. FidelityFX jest dostępne w ramach inicjatywy GPUOpen i oferuje funkcję Contrast-Adaptive Sharpening (CAS), która wydobywa detale w przestrzeniach o niskim kontraście minimalizując jednocześnie powstawanie błędów i artefaktów, jakie są typowe dla algorytmów wyostrzających.
Największy ekosystem wyświetlaczy – dzięki ponad 900 modelom certyfikowanych monitorów do wyboru gracze mogą cieszyć się rozgrywką pozbawioną zacięć i rozdarć obrazu wybierając sprzęt zgodny z technologią AMD Radeon FreeSync i Radeon FreeSync 2 HDR.

Nowa karta graficzna AMD Radeon RX 5500 XT jest objęta promocją AMD Radeon Raise the Game, która przy zakupie tego modelu oferuje graczom grę Monster Hunter World: Iceborne Master Edition i 3 miesiące dostępu do usługi Xbox Game Pass na PC.

Ceny i dostępność
Karty graficzne AMD Radeon RX 5500 XT jest dostępna od dziś w ofertach szeregu producentów, w tym takich firm jak ASRock, ASUS, Gigabyte, MSI, PowerColor, SAPPHIRE i XFX w cenie sugerowanej SEP zaczynającej się od 169 USD.

AMD prezentuje kartę graficzną AMD Radeon RX 5500 XT

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.