2020-06-25 16:14
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

AMD przebiło efektywność energetyczną swoich procesorów...

Obrazek AMD przebiło efektywność energetyczną swoich procesorów...

Dziś firma AMD ogłosiła, że nie tylko spełniła, ale znacznie przekroczyła wyznaczony w 2014 roku cel inicjatywy 25x20 zdefiniowany jako 25-krotne zwiększenie efektywności energetycznej mobilnych procesorów. Wprowadzając na rynek procesor AMD Ryzen 7 4800H firma osiągnęła poziom aż 31,7-krotnie lepszy, a przy tym oferuje on wiodącą wydajność wśród procesorów do laptopów. Lepsza efektywność energetyczna przekłada się na istotne korzyści dla użytkownika, ponieważ urządzenie może działać dłużej na baterii i mieć lepszą wydajność przy niższym koszcie energetycznym i mniejszym wpływie na środowisko.Firma AMD osiągnęła cel swojej inicjatywy 25x20 poprzez:
- Opracowanie wiodących architektur CPU i GPU, które są mocno zintegrowane w układzie SoC, w tym w szczególności wielokrotnie nagradzanych wielu generacji architektury „Zen”,
- Opracowanie innowacji w zarządzaniu energią realizowanym w czasie rzeczywistym,
- Rozwój magistrali AMD Infinity Fabric,
- Optymalizacje zużycia energii na poziomie tranzystorów i krzemu,
- Szybkie wdrożenie przełomowych procesów technologicznych.

To tak jakby samochód o mocy 100 KM i zasięgu 300 km w tym czasie zyskał moc 500 KM i zasięg 1890 km. Jeśli korporacja wymieniłaby 50 000 laptopów na bazie platformy AMD z 2014 roku na modele aktualnej generacji z 2020 roku mogłaby zaoszczędzić ok. 1,4 miliona KWh elektryczności i 971 000 kg emisji dwutlenku węgla.

Poprzez spełnienie swoich zamierzeń inicjatywy 25x20 firma AMD nie tylko zapewnia lepsze i większe możliwości użytkownikom własnych rozwiązań, ale także podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz środowiska.

AMD przebiło efektywność energetyczną swoich procesorów...

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.