2017-05-18 09:45
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

AMD ujawnia powiększające się portfolio produktów i technologii

Obrazek AMD ujawnia powiększające się portfolio produktów i technologii

W trakcie Financial Analyst Day firma AMD nakreśliła kształt następnej fazy swojej długoterminowej strategii, w ramach której będzie dostarczać nowe wysoko-wydajne produkty i technologie dla komputerów, centrów danych oraz urządzeń z kategorii „immersive”. Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych informacji, jakie zostały udostępnione wraz z odnośnikami do powiązanych materiałów. Firma AMD przedstawiła swoje długoterminowe plany produktowe w zakresie procesorów i układów graficznych, które wybiegały nawet do 2020 roku i kładły nacisk na postępy w zakresie wydajności i efektywności energetycznej. (Dalej)...- dziedzinie centrów danych firma AMD zaprezentowała plan na przełamanie status quo na rynku serwerowych procesorów, którego wartość szacuje się na 16 miliardów USD:
- Ujawniono EPYC, czyli markę nowych procesorów serwerowych, które dotychczas określano kodowo jako „Naples” (Neapol). Potwierdzono też ich premierę w czerwcu.
- Zademonstrowano i omówiono znakomite własności tych produktów na platformach z jednym i dwoma gniazdami procesorów w porównaniu do konkurencji przy użyciu kluczowych dla tego rynku obciążeń i zadań.

W dziedzinie urządzeń klienckich firma AMD przedstawiła szczegóły swojego ataku na wart 19-miliardów USD rynek PC klasy premium, którego częścią są procesory Ryzen CPU oraz APU przeznaczone dla konsumenckich i biznesowych systemów stacjonarnych oraz przenośnych. Składowymi tych planów są w szczególności:

Spodziewana premiera wydajnych komputerów stacjonarnych z procesorami Ryzen od firm Acer, ASUS, Dell, HP i Lenovo jeszcze w tym kwartale.
- Zaplanowane na 2 połowę 2017 roku procesory Ryzen APU dla urządzeń mobilnych, które będą korzystać z rdzeni „Zen” oraz układów graficznych „Vega”. Firma AMD wprowadzając te produkty celuje w ponad 50-procentowy wzrost wydajności procesora i ponad 40-procentowy wzrost wydajności graficznej przy o ok. połowę mniejszym zapotrzebowaniu na energię w porównaniu do aktualnej generacji procesorów AMD tej klasy.
- Przewidziane do zastosowań biznesowych rozwiązania Ryzen Pro zaplanowane są na 2 połowę 2017 roku i 1 połowę 2018 roku dla odpowiednio stacjonarnych i przenośnych komputerów. Zaprezentowano też kilka rezultatów testów modelu przewidzianego do systemów stacjonarnych w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych.
- Procesory Ryzen ThreadRipper: nawet 16-rdzeniowe i 32-wątkowe procesory zaprojektowane dla platform z rynku HEDT, na którym będą konkurować z platformą Intel Basin Falls. Produkty z serii ThreadRipper są zaplanowane na lato 2017.

W dziedzinie kart graficznych firma AMD pokazała, w jaki sposób moc architektury Vega przełoży się na udział w wysoko-marżowym sektorze rynku:
- Zaprezentowano kartę graficzną „Vega” w kilku scenariuszach jej użycia, w tym pierwszy program do testowania uczenia maszynowego wykazujący przewagę nad obecnej generacji układem graficznym przeznaczonym do obliczeń - Nvidia P100.
- Ogłoszono Radeon Vega Frontier Edition, czyli pierwszą kartę graficzną z rodziny Vega i najlepsze na świecie rozwiązanie w zakresie uczenia maszynowego i zaawansowanej wizualizacji. Będzie dostępne do nabycia w 2 kwartale 2017 rokou.


AMD ujawnia powiększające się portfolio produktów i technologii

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Zabrzmiało jakby chodziło o ujawnienie skutecznych i tanich metod walki z nowotworami, albo potwierdzenia kontaktów z pozaziemskimi cywilizacjami.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.