2019-06-11 10:33
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
1

AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza

Obrazek AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza

W trakcie imprezy AMD „Next Horizon Gaming”, która była transmitowana na żywo z targów E3, prezes i dyrektor generalna dr Lisa Su zaprezentowała następnej generacji platformę PC do gier od firmy AMD. Platforma ta bazując na kartach graficznych AMD Radeon serii RX 5700 i 3 generacji procesorach AMD Ryzen wnosi na rynek nowe pokłady wydajności i efektywności, a także potężną funkcjonalność dla graczy. Karty graficzne AMD Radeon RX 5700 XT i RX 5700 są skonstruowane w oparciu o nową architekturę do gier AMD RDNA, aby zapewniać najlepszą jakość obrazu, błyskawiczne działanie i zaawansowane funkcje dla najnowszych gier AAA oraz tytułów esportowych. Ta nowa rodzina produktów to także specjalny model 50th Anniversary Edition AMD Radeon RX 5700 XT, który jest uczczeniem 50 rocznicy założenia firmy, i który oferuje zwiększone taktowanie i luksusową obudowę ze złotymi akcentami i podpisem dr Lisy Su.

3 generacja procesorów AMD Ryzen dla komputerów stacjonarnych zapewnia wiodącą wydajność w dziedzinie gier, a także aplikacji do pracy i tworzenia oferując więcej niż kiedykolwiek wcześniej tak kluczowej dla szybkości działania pamięci podręcznej. Dziś dr Su ujawniła najnowsze uzupełnienie tej rodziny produktów – pierwszy na świecie 16-rdzeniowy procesor do typowych komputerów AMD Ryzen 9 3950X.

Karty graficzne AMD Radeon™ RX 5700 mają szereg nowych potężnych funkcji i cech, dzięki którym rozgrywka w rozdzielczości 1440p jest jeszcze lepsza:
• Przełomowa architektura RDNA – to skonstruowana od podstaw dla uzyskiwania lepszej wydajności, skalowalności i efektywności energetycznej architektura, którą zaprojektowano tak, aby mogła napędzać przyszłość rozgrywki na PC, konsolach, urządzeniach mobilnych, a także w chmurze przez kolejne lata. Wśród zastosowanych nowości jest nowy projekt jednostki obliczeniowej, który zoptymalizowano pod kątem lepszej efektywności, a także wielopoziomowa hierarchia pamięci podręcznej, aby zredukować opóźnienia i uzyskać większą przepustowość przy niższym zapotrzebowaniu na energię. RDNA to także usprawniony potok wykonawczy, który zoptymalizowano dla uzyskiwania lepszej wydajności per takt i wyższych częstotliwości działania. Oferując 1,25-krotnie wyższą wydajność przy tym samym taktowaniu i 1,5-krotnie lepszą wydajność na Wat w porównaniu z poprzedniej generacji architekturą GCN nowa RDNA dostarcza moc obliczeniową, która pozwala na pełną emocji rozgrywkę ulepszając efekty eksplozji, fizykę, oświetlenie oraz bardzo płynną animację.
• Radeon Image Sharpening (RIS) – przywraca przejrzystość obrazu, który został zmiękczony przez inne efekty post-processingu. Technologia RIS łączy się dobrze ze skalowaniem rozdzielczości w górę, aby zapewniać wysoką ostrość i płynną animację na wyświetlaczach o bardzo dużej rozdzielczości. Działa w grach w trybach DirectX® 9, 12 i Vulkan.
• FidelityFX – oto otwarty zestaw narzędzi deweloperskich, który wkrótce zostanie udostępniony w ramach inicjatywy GPUOpen, i który ułatwia tworzenie wysokiej jakości efektów post-processingu czyniących gry piękniejszymi oferując zarazem odpowiedni balans między jakością a wydajnością. FidelityFX ma funkcję CAS (Contrast-Adaptive Sharpening), jaka wydobywa szczegóły w przestrzeniach o niskim kontraście minimalizując jednocześnie występowanie błędów (artefaktów) wywoływanych przez typowe algorytmy wyostrzające. Deweloperzy planują integrację CAS w szeregu popularnych gier, a firma Unity Technologies planuje zintegrować to ze swoją platformą rozwoju animacji 3D.
• Radeon™ Anti-Lag – technologia ta została zoptymalizowana dla eSportu i zwiększa konkurencyjność obniżając nawet o 31% czas reakcji na linii urządzenie wejścia – ekran, co przekłada się na doznania podobne, co przy wyższej liczbie klatek na sekundę.
• Ekstremalna częstotliwość odświeżania – architektura RDNA uruchamia tryb DSC (Display Stream Compression) w ramach standardu DisplayPort™ 1.4, aby zapewnić ekstremalnie wysoką częstotliwość odświeżania, głębię kolorów i rozdzielczości – nawet 8K HDR w 60 Hz albo 4K HDR w 144+ Hz, w tym pierwszy na świecie monitor z obsługą DSC, czyli prezentowany na targach E3 43-calowy model ASUS Republic of Gamers. Ten nowy ekran jest w stanie zapewnić obraz 4K HDR przy 144 Hz przy pomocy pojedynczego kabla DisplayPort 1.4.
• Największy ekosystem ekranów dla graczy – przy ponad 700 modelach do wyboru gracze mogą cieszyć się pozbawioną zacięć i błędów rozgrywką dzięki technologii AMD Radeon FreeSync™ i Radeon FreeSync™ 2 HDR .

7-nanometrowe karty graficzne Radeon™ RX 5700 XT, RX 5700 i 50th Anniversary Edition AMD Radeon™ RX 5700 XT są pierwszymi z obsługą interfejsu PCIe® 4.0. Oto pozostałe szczegóły specyfikacji:

AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza

Firma AMD współpracuje tak blisko, jak nigdy wcześniej z deweloperami gier oraz technologii stosowanych w grach, aby zapewnić nowe doznania w świecie rozgrywki komputerowej oraz zwiększyć wydajność kart graficznych Radeon™ w najpopularniejszych współcześnie grach. W trakcie imprezy Next Horizon Gaming do dr Su dołączył twórca The Game Awards Geoff Keighley i liderzy spośród najlepszych deweloperów, w tym Rod Fergusson, szef The Coalition Studio, Mike Rayner, dyrektor techniczny The Coalition, Randy Pitchford, dyrektor generalny i współzałożyciel Gearbox Software, Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoft, Nouredine Abboud, producent wykonawczy gry Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint w Ubisoft oraz Natalya Tatarchuk, wiceprezes ds. grafiki w Unity Technologies.
Ci pionierzy branżowi przedstawili nieprezentowane wcześniej treści z gier, w tym z Gears 5, Borderlands 3, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint i z dema The Heretic od Unity prezentując tym samym niesamowite możliwości rozgrywki na PC działającym w oparciu o nowe produkty i technologie AMD.

Firma AMD ogłosiła także nową ofertę, w ramach której przy zakupie wybranych produktów AMD można będzie otrzymać 3-miesięczny dostęp do Xbox Game Pass. Dzięki niemu gracze będą mogli od razu zagrać w Gears 5, jak tylko gra zostanie wydana jesienią w 2019 roku, a także w 100 innych wysokiej jakości tytułów. Promocja będzie dostępna u uczestniczących w niej sprzedawców.
AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza

Firma zaprezentowała także najlepszy model z rodziny 3 generacji procesorów Ryzen™ – flagowy AMD Ryzen™ 9 3950X. Wyposażony w 16 rdzeni i 32 wątki, które mogą pracować z szybkością nawet 4,7 GHz ten topowy procesor już ustanowił szereg nowych rekordów wydajności. Z pomocą ciekłego azotu zespołowi AMD Ryzen Overclocking Team udało się go podkręcić do wartości 5,375 GHz, dzięki czemu uzyskał on rekordową wydajność w teście Cinebench R20 w trybie wielowątkowym – 12 167 punktów. Procesor ten zdobył koronę wydajności na dwóch istotnych kierunkach: najwyższej w kategorii 16-rdzeniowych procesorów oraz najwyższej spośród wszystkich procesorów do standardowego gniazda procesora. Nowe, ulepszone narzędzie AMD Ryzen™ Master Software także zostało zaprezentowane, w tym jego przeprojektowany interfejs użytkownika i nowe funkcje służące do podkręcania , które oferują użytkownikom łatwy sposób na wyciśnięcie każdej kropli wydajności z ich systemów stacjonarnych z procesorami AMD Ryzen™.
AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza

AMD ujawnia szczegóły platformy PC dla każdego gracza
Wcześniej zapowiedziana rodzina 3 generacji procesorów Ryzen™ dla komputerów stacjonarnych powinna być ogólnie dostępna 7 lipca 2019 roku w ofertach wiodących sprzedawców detalicznych i internetowych. Karty graficzne AMD Radeon™ RX 5700 XT i RX 5700 powinny być ogólnie dostępne 7 lipca 2019 roku w cenie sugerowanej na poziomie odpowiednio 449 USD i 379 USD zarówno na stronie AMD.com, jak i u wiodących sprzedawców. Model AMD 50th Anniversary Edition Radeon™ RX 5700 XT będzie dostępny w ograniczonych ilościach od 7 lipca 2019 w cenie 499 USD na stronie AMD.com i JD.com. 3 generacji procesor AMD Ryzen™ 9 3950X powinien pojawić się w ofertach wiodących sprzedawców we wrześniu 2019 roku w cenie sugerowanej 749 USD.

Źródło: AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
    w Cyberpunk 2077


    2560x1440 Ultra   ta karta poprostu  uklęknie .
    Dodam że przecieki  głoszą że  Cyberpunk w  w/w rozdziałce  Ultra  + RayTracing
      na   RTX 2080ti osiąga  24fps .  Ci co marzą o  4k Ultra + RT  muszą niestety poczekać jakieś  3 lata.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.