2017-10-27 15:53
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
7

AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

Obrazek AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

Firma AMD ogłosiła wprowadzenie na rynek mobilnych procesorów z rodziny AMD Ryzen, które dotychczas były określane kodowo jako „Raven Ridge”. Zapewniają one wiodącą wydajność, kompletny zestaw funkcji służących rozrywce i optymalną efektywność energetyczną w urządzeniach klasy premium takich jak hybrydy 2-w-1, systemy konwertowalne i ultracienkie notebooki. Pod względem konstrukcyjnym procesory AMD Ryzen 7 2700 i AMD Ryzen 5 2500U łączą nagradzaną architekturę x86 „Zen” – w tym inteligentną technologię AMD SenseMIi – z rewolucyjnym układem graficznym Radeon „Vega” w formie układu SoC (System-on-Chip) oferując tym samym niespotykaną wydajność ultracienkim notebookom. AMD Ryzen 7 2700U to ponadto najszybszy procesor dla tego rodzaju konstrukcji, ponieważ zapewnia nawet o 44% wyższą wydajność wielowątkową i nawet o 161% wyższą wydajność graficzną niż produkt konkurencyjny.



Wydajny
Mobilne procesory Ryzen zostały zaprojektowane, aby oferować wiodącą wydajność w stylowych urządzeniach – oferują nawet 4 rdzenie, 8 wątków oraz technologię AMD SenseMI. AMD Ryzen 7 2700U to ponadto najszybszy na świecie procesor dla ultracienkich notebooków i to przy nominalnym TDP na poziomie 15W. Jednocześnie mobilne procesory AMD Ryzen™ to bezprecedensowy skok w wydajności w porównaniu z poprzednią generacją mobilnych procesorów AMD:
• Nawet 3-krotnie wyższa wydajność rdzeni procesora
• Nawet 2.3-krotnie wyższa wydajność układu graficznego
• Nawet o 58% mniejsze zużycie energi
Mobilne procesory wprowadzają ponadto po raz pierwszy:
• Nową technologię Precision Boost 2, która zwiększa wydajność w zadaniach wykorzystujących od jednego do wielu rdzeni
• mXFR (mobile Extende Frequency Range)v, która zwiększa i utrzymuje wydajność notabooka wyposażonegi w lepszy niż standardowo system chłodzenia. Takie modele będą także certyfikowane tytułem „Ultimate XFR Performance”

Rozrywkowy
Procesory AMD Ryzen z układem graficznym Radeon Vega zapewniają niespotykaną wydajność w swojej klasie:
• oferują płynność i grywalność w rozdzielczości 1080p w popularnych grach eSportowych, takich jak League of Legends, Overwatch, CS:GO i DOTA 2 i to w urządzeniach o ultracienkiej konstrukcji
• są gotowe do obsługi najbardziej zaawansowanych ekranów, w tym tych zgodnych z technologiami HDR, Radeon FreeSync 2viii i 4Kix

Efektywny
• Firma AMD przekracza zakładane cele w ramach inicjatywy 25x20, ponieważ procesor AMD Ryzen 7 2700U zapewnia 5,86-krotnie lepszą efektywność energetyczną od czasu podjęcia tej inicjatywy
• Mobilny procesor AMD Ryzen może zaoferować nawet 2-krotnie dłuższy czas pracy na baterii

Pierwsze systemy z mobilnymi procesorami Ryzen powinny w nadchodzących tygodniach pojawić się w ofertach najważniejszych producentów OEM, w tym firm Acer, HP i Lenovo. Urządzenia kolejnych producentów takich jak Dell czy Asus spodziewane są na początku 2018 roku.






AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

AMD wprowadza nową rodzinę procesorów Ryzen Mobile

Źródło: Info Prasowe / AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  W końcu będzie jakiś sensowny wybór ultrabook'ów w dobrych cenach i to z więcej niż dwoma rdzeniami.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @cyclonB

  Dobra dobra, poczekajmy do rzeczywistych konstrukcji. Wpierw producenci muszą to kupić ;)

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @elkoos

  Wystarczy, że znajdzie się jeden producent, co wyczuje kasę nosem i wyda coś dobrego na tych AMD, a inni nie będą mieli innego wyjścia, aby móc z nim konkurować. No chyba, że Intel znów będzie płacił za lojalność.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @cyclonB

  Ot i widzisz, tu leży cały problem. To samo było za czasów Atomów i APU pierwszych. Zobaczymy, czy teraz się przebiją.

 5. Avatar nic wiadomość nic
   

  APU maja jedne z lepszych wiec miejmy nadzieje że się przyjmą jak marketing za tym producentów pójdzie a nie będą tylko akcje ze intel bo wszystko inne jest niedobre to powinno się sprzedawać.

 6. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Długo trzeba było czekać na nowy procesor mobilny od AMD. Teraz trzymam kciuki żeby z tej maki wyszedł jakiś dobry produkt.

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  I na takie rozwiązanie czekałem, jeszcze tylko z 9 do 12 miesięcy na unormowanie dostępności i cen w polsce i już na co zbierać fundusze.



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.