2017-08-10 23:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

Obrazek ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

Najnowsza generacja wysokowydajnych systemów desktopowych debiutuje już dzisiaj i oferuje potężną wydajność w oparciu o nową platformę AMD X399 i towarzyszące jej procesory Ryzen™ Threadripper™, które mogą posiadać nawet 16 rdzeni i 32 wątki. Te procesory do gniazd TR4 wymagają zastosowania odpowiednich, nowych płyt głównych, na co firma ASUS jest przygotowana i prezentuje trzy nowatorskie produkty. Stworzona dla zaawansowanych użytkowników, entuzjastów oraz półprofesjonalistów, nowa linia płyt głównych Republic of Gamers (ROG) oraz ASUS X399 jest owocem kilku dekad doświadczenia w dopracowywaniu wszystkich aspektów technologii płyt głównych.Zenith Extreme to całkiem nowy sprzęt w tej generacji i jest to flagowy produkt całej serii płyt głównych ROG AMD. Płyta ta jest wyposażona w najnowsze funkcje, w tym również innowacyjne rozwiązania dostępne wyłączenie dla wybranej grupy najlepszych produktów.

Do chłodzenia cieczą dostępny jest standardowy asortyment pomp i gniazd przepływu, wraz ze skonsolidowanym złączem do bloków wodnych. Stosując kompatybilne bloki wodne możesz za pomocą jednego kabla monitorować temperaturę chłodziwa, jego przepływ, a nawet wykrywać wycieki. Uwalnia to osobne gniazda dla przepływu, temperatury i pompy, dostępne dla zainstalowania osobnego układu chodzenia karty graficznej. Towarzyszący zestaw zintegrowanych gniazd wentylatorów oferuje także jedną opcję o wysokim natężeniu prądu, dla wentylatorów o najwyższej prędkości. Podłącz dołączoną kartę rozszerzeń gniazd wentylatorów, a otrzymasz wystarczającą ilość gniazd do podłączenia nawet dziewięciu wentylatorów przy wykorzystaniu tego samego sterowania na płycie głównej.

Chociaż wszystkie nasze płyty główne X399 są wyposażone w cztery gniazda PCIe x16 podłączone do CPU, to tylko Zenith Extreme została w praktyce zaprojektowana do podłączenia tylu kart graficznych. Jej gniazda oferują wystarczającą przestrzeń dla radiatorów o podwójnej szerokości, jeśli chcesz zmaksymalizować moc graficzną i zapisać swoje nazwisko w tabelach rankingowych benchmarków grafiki. Podłączenie czwartej karty graficznej może przynieść także bardziej praktyczne korzyści, dodatkowo przyspieszając intensywne zadania, takie jak np. renderowanie obiektów trójwymiarowych lub zadania typu Deep Learning. Dla wyeliminowania zwisania GPU z płyty głównej dołączyliśmy nasz uchwyt ROG VGA, który jest wystarczająco mocny, aby utrzymać w poziomie nawet najcięższe karty graficzne.

Mając miejsce do podłączenia nawet czterech dysków NVM SSD, masz możliwość osiągnięcia zawrotnych prędkości wszystkich swoich dysków, od dysku systemowego, poprzez dyski na różne dane, aż po nośnik z biblioteką gier.


Płyta główna Prime X399-A jest oazą spokoju na rynku zdominowanym przez produkty gamingowe i oferuje nieco bardziej profesjonalne podejście, jednocześnie zachowując stylowy charakter. Jest to najbardziej logiczny wybór podczas budowy wszechstronnej stacji roboczej, która maksymalnie wykorzysta potencjał procesora Threadripper, bez konieczności przeznaczania zbyt dużej części budżetu na różne dodatki.

Trzy gniazda typu SafeSlot oferują mnóstwo miejsca na kilka kart graficznych i pozostawia jeszcze do dyspozycji czwarte gniazdo połączone z CPU. Każde z tych gniazd dysponuje dedykowanym połączeniem i nie dzielą się one przepustowością, co dotyczy także ścieżek połączeń PCIe do dysków na dane. Główne gniazdo M.2 wspólnie z chipsetem korzysta z jego radiatora, co prowadzi do obniżenia temperatury dysku pod obciążeniem, a drugie gniazdo wystaje nieco obok gniazd DIMM, dlatego dyski mogą tu być chłodzone przepływem powietrza z sąsiadujących wentylatorów systemowych i radiatorów. Dodajmy jeszcze gniazdo U.2, a uzyskasz solidną receptę na system zdolny do późniejszej aktualizacji dysków SSD lub też stworzenie maksymalnie konfiguracji już na starcie.

Chociaż płyta główna Prime X-399-A nie jest dostarczana ze skomplikowanym układem chłodzenia cieczą, to wciąż są do dyspozycji dwa gniazda, które ułatwiają podłączenie pomp i układów gotowych układów chłodzenia typu „wszystko w jednym”. Dodając jeszcze osiem gniazd wentylatorów, uzyskujesz wystarczające możliwości do stworzenia inteligentnie zarządzanego układu chłodzenia dla całego systemu. Produktom z serii Prime nie jest także obce podkręcanie systemu. Są one wyposażone w takie same funkcje automatycznej konfiguracji 5-Way Optimization jak płyty ROG, a także opcje ręcznego dostosowania ustawień, które zaspokoją wszystkie potrzeby większości overclockerów.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ROG Zenith Extreme oraz ASUS Prime X399-A będą dostępne w sprzedaży w Polsce od 15 sierpnia 2017 roku. Ceny orientacyjne to: 2399 PLN za ROG Zenith Extreme oraz 1349 PLN za ASUS Prime X399-A.
ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

ASUS prezentuje nowe płyty główne ROG oraz Prime X399

Źródło: Info Prasowe / ASUSKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.