2018-07-31 19:33
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

Obrazek ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

ASUS przedstawia płyty główne z serii ROG Strix, Prime i TUF Gaming stworzone w oparciu o chipset AMD B450 i obsługujące najnowsze procesory AMD Ryzen. Platforma Ryzen od AMD oferuje niesamowite wrażenia podczas korzystania z komputera desktopowego, z mocą obliczeniową wielu wątków, jak również łatwo dostępne opcje podkręcania i wysoką wydajność gamingową. Seria B450 została zoptymalizowana pod kątem łatwości składania systemu i kompaktowych formatów, a spółka ASUS oferuje już pełną gamę tych płyt głównych. Płyty główne ROG Strix B450-I oraz B450-F Gaming rozszerzają możliwości tej platformy za pomocą kilku cenionych funkcji dla miłośników intensywnej rozgrywki. Wersje TUF B450-Plus i B450M-Plus Gaming koncentrują się na najważniejszych elementach i wytrzymałości, natomiast modele Prime B450-Plus, B450M-A i B450M-K nadają nowej platformie bardziej profesjonalnego charakteru.ROG Strix wnosi rozgrywkę na wyższy poziom
Płyta główna ROG Strix B450-I Gaming posiada wszystkie odpowiednie elementy do złożenia kompaktowego systemu ze zintegrowanym układem grafiki. Konfiguracja z dwoma gniazdami DIMM w połączeniu z ekskluzywnymi profilami ASUS DRAM OC umożliwia podkręcenie pamięci do poziomu DDR4-3600. Zastosowanie zintegrowanych komponentów jest kluczowym aspektem w płycie głównej o takim formacie, dlatego B450-I jest również wyposażona w dwuzakresową kartę Wi-Fi 802.11ac, która zapewnia bezprzewodową łączność praktycznie od razu po uruchomieniu. Gniazda na dyski oraz układ dźwiękowy na płycie głównej ROG Strix B450-I Gaming są rozmieszczone na wspólnej przestrzeni – karcie M.2 Audio Combo, która pozwala na instalację w pionie, w celu skompensowania ograniczeń stawianych przez kompaktowy rozmiar Mini-ITX.

Model ROG Strix B450-F Gaming oferuje znacznie większą przestrzeń i zapewnia użytkownikowi więcej miejsca na rozszerzenia i stworzenie doskonale wyważonego systemu. Dzięki szerokim możliwościom chłodzenia, personalizacji i połączeń, zastosowaniu dwóch gniazd M.2 PCIe 3.0, wyższej stabilności pamięci DDR4, technologii Aura Sync i wielu innych rozwiązań, ta płyta główna zapewnia doskonałą wydajność, nie nadwyrężając przy tym budżetu klienta i umożliwiając mu zakup dodatkowych urządzeń peryferyjnych. ROG Strix B450-F Gaming oferuje również wspomagane instrukcjami dostrajanie wydajności i optymalizację systemu za pośrednictwem intuicyjnego oprogramowania ROG. Dzięki temu oprogramowaniu zarówno doświadczeni, jak i początkujący użytkownicy mają możliwość złożenia naprawdę wyjątkowego systemu gamingowego.

Nowi rekruci TUF Gaming do platformy Ryzen
Wychodząc znacznie dalej poza same płyty główne marka TUF wyrobiła sobie renomę w rodzinie sprzętu gamingowego i oferuje zarówno produkty ASUS, jak i sprzęt od firm partnerskich, zrzeszonych w TUF Gaming Alliance. Wzornictwo zahartowane w ogniu bitwy jest motywem przewodnim całej serii, co pozwala graczom na łatwe złożenie wyjątkowego systemu, idealnie dopasowanego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obudowy.

Podczas gdy zastosowany styl wyróżnia sprzęt TUF Gaming pod względem estetycznym, doskonale pasuje on również do komponentów umieszczonych na płytce drukowanej. Wysokiej jakości komponenty TUF, w tym tranzystory MOSFET oraz kondensatory pomagają zapewnić długotrwałą wytrzymałość.

Dla platformy B450 firma ASUS opracowała płyty główne TUF B450-Plus Gaming oraz TUF B450M-Plus Gaming o formatach ATX i micro-ATX. Podstawowe specyfikacje tych modeli są takie same, oferując obsługę maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-3200, możliwość instalacji dwóch kart graficznych w trybie CrossFireX, 8-kanałowy dźwięk HD z funkcją DTS, jak również szerokie możliwości połączeń.

Doskonały czas na aktualizację platformy Ryzen
Seria Prime oferuje bardziej dyskretny styl, który na pewno docenią użytkownicy zamierzający wykorzystać dużą moc obliczeniową procesorów Ryzen do tworzenia treści i codziennej produktywności.

Płyta główna Prime B450-Plus łączy w sobie biznesowy charakter z entuzjastyczną delikatnością. Jest ona wyposażona w całą gamę opcji łączności, Fan Xpert 4 Core, funkcje ochronne 5X Protection III, 8-kanałowy dźwięk HD o jakości premium oraz gniazdo Aura Sync RGB.

Oferując mniejszą powierzchnię w bardziej korzystnej cenie, płyty główne Prime B450M-A i B450M-K o formacie mico-ATX to bardziej minimalistyczne modele, które wciąż jednak zaspokoją wymagania różnych użytkowników. Zastosowano w nich nieco mniejszy zestaw połączeń, ale mimo tego nadal dysponują takimi głównymi funkcjami, jak Fan Expert, 5X Protection III oraz obwodem elektrycznym DIGI+ VRM, który zapewnia niezawodne napięcie i ochronę przed uszkodzeniami na skutek przepięć.

DOSTĘPNOŚĆ
Płyty główne ASUS z rodziny B450 będą dostępne na całym świecie w czołowych punktach dystrybucji od 31 lipca 2018 roku.
ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

Źródło: Info Prasowe / ASUSKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.