2013-05-05 12:28
Autor: Krzysztof Kocurek (nickey)
5

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel Haswell

Obrazek Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel Haswell

W oczekiwaniu na nowe procesory Intela o nazwie Haswell warto przyjrzeć się bliżej płytom głównym, które będą je obsługiwały. Jednym z producentów, którzy zaprezentowali zdjęcia swoich płyt głównych jest Asus. W nowej rodzinie opartej na Z87 znajdziemy aż 10 różnych modeli, wliczając to Maximus VI Extreme, Hero GeneZ, Sabertooth, a także Deluxe Pro.

Pierwszą opisywaną płytą jest Maximus VI Extreme. Jak wskazuje nazwa jest to najbardziej rozbudowana płyta stworzona dla overclockerów oraz entuzjastów. To na niej parę dni temu ustanowiono rekord 7 GHz dla Haswela. Podstawka LGA 1150 wspomagana jest przez dwanaście faz zasilających (8+4). Oprócz dziesięciu SATA III znajdziemy także pięć złącz PCI-Express 3.0 x16, jeden slot PCI-e 3.0 x4, mPCI-e, a także cztery sloty na pamięć DDR3. Nie zabrakło także przycisku do wyczyszczenia CMOSu, a także punktów do pomiaru napięcia. Całość prezentuje się okazale w czarno-czerwonych barwach.


Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel HaswellMaximus VI Hero jest nieco okrojoną wersją Extreme. Zamiast pięciu Asus zdecydował się na zamontowanie trzech PCI-Express 3.0 x16, a także trzech slotów PCI-Express 3.0 x1. Liczba dostępnych portów SATA III również zmalała do ośmiu. Socket LGA1150 zasilany jest tylko przez osiem faz. Hero cechuje się także ciut innymi wejściami, niestety dostarczona grafika nie jest w stanie wskazać co to za porty.

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel HaswellMaximus VI GeneZ jest z kolei płytą wykonaną w rozmiarze M-ATX. Liczba portów SATA III jest taka sama jak miało to miejsce w wersji Hero, za to użytkownik może skorzystać tylko z dwóch złącz PCI-Express 3.0 x16 oraz jednego PCI-Express 3.0 x4. Również w GeneZ znalazły się technologie wspierające overclocking procesora.

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel HaswellKiedy opisujemy plyty Asusa z serii Z87 nie możemy zapomnieć o dobrze opancerzonym Sabertooth. Płyta ta wyposażona jest w system, który zapobiega osadzaniu się kurzu. Dodatkowo północny mostek schładzany jest niewielkim wentylatorem. Z87 Sabertooth oferuje użytkownikowi dwa złącza PCI-Express x16, trzy złącza PCI-Express x1, cztery sloty DDR3 oraz osiem portów SATA ( 6 x SATA III + 2 x SATA II).

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel HaswellOstatnią z omawianych tutaj płyt jest Z87 Deluxe Pro. Flagowy produkt Asusa wyposażony jest w zasilanie 2x8 pin oraz w moduł DIGI+ czwartej generacji.Na pokładzie tej płyty znajdziemy trzy sloty PCI-Express x16, cztery PCI-E x1, dziesięc SATA III, bezprzewodową kartę sieciową WiFi 802.11 oraz takie technologie jak EPU, DIGI+ VRM, DIGI+ DRAM. PCB utrzymane jest w kolorystyce czarno złocistej.

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel Haswell

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel Haswell

Asus prezentuje 10 nowych płyt głównych zgodnych z Intel Haswell

Źródło: WccftechKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.