2019-07-12 15:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Błędy Ryzenów 3000? Raczej niewiedza użytkowników...

Obrazek Błędy Ryzenów 3000? Raczej niewiedza użytkowników...

W sieci pojawia się sporo doniesień o kłopotach w użytkowaniu nowych procesorów AMD Ryzen serii 3000. Część z kłopotów użytkowników wynika z nie do końca dobrze dopracowanych wersji Beta Biosów, ale często sami użytkownicy ponoszą winę za niestabilność swoich nowych (z chipsetami X570), jak i starszych platform. AMD od początku zalecało prócz wykonania upgrade Biosu, wgranie najnowszej wersji sterowników chipsetu. Niestety nie wszyscy to robią i pojawiają się problemy z prawidłowym zarządzaniem zasilania procesora. Dodatkowo powinno się wgrać aktualizację systemu operacyjnego Windows 10 May 2019 Update (wersja 1903), która posiada optymalizacje systemowe dla procesorów AMD Ryzen.



Po takiej "operacji" należy przełączyć system w tryb zasilania "Ryzen Balanced", który próbkuje raporty danych o obciążeniu procesora co 1 ms, podczas gdy rekomendowane, standardowe ustawienie planu "Zrównoważony", wykonuje tą czynność co aż 15 ms, źle wpływając na poprawną pracę kontroli zaopatrzenia w energię elektryczną rdzeni.

Z moim egzemplarzem odpukać, nie ma problemów i całość podczas pracy i grania chodzi w pełni stabilnie z ustawieniami pamięci DDR4 na 3733 MHz. Jedynie Beta Bios nie podaje mi automatycznych ustawień dla Profili pamięci (oba profile są podane jako maksymalna wartość modułów - 4000 MHz) i trzeba było częstotliwość pracy wybrać ręcznie z listy. Zapewne ta przypadłość, jak i ewentualne inne, zostaną poprawione w kolejnych wersjach Biosów i oprogramowania.




Błędy Ryzenów 3000? Raczej niewiedza użytkowników..

Źródło: TechPowerUp



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.