2018-01-11 14:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Creative - magia dźwięku słuchawek Super X-Fi na CES 2018

Obrazek Creative - magia dźwięku słuchawek Super X-Fi na CES 2018

Creative zaprezentowała Super X-Fi, technologię, która pozwala użytkownikom słuchawek cieszyć się niespotykanym holograficznym dźwiękiem 3D. Super X-Fi to rewolucyjny skok w Creative X-Fi, technologii, która napędza wiele nowatorskich produktów tej firmy, w tym wielokrotnie nagradzany system kina domowego, X-Fi Sonic Carrier. Wyobraź sobie, że możesz doświadczyć wrażeń słuchowych z wysokiej klasy systemu wielogłośnikowego, który znajduje się w teatrze i ponownie stworzyć to samo ekspansywne doświadczenie - taką samą głębię, szczegółowość, scenę dźwiękową, trójwymiarowość, realizm itd. To jak magia holografii 3D, ale w audio - w słuchawkach.Twórcze poszukiwanie tego świętego graala audio objęło wiele lat badań, masową analizę danych akustyki pomieszczenia, antropometrię człowieka i dynamikę słuchawek.

Super X-Fi to technologia obliczeniowa i skomplikowane algorytmy. Dzięki zaawansowanemu procesowi mapowania głowy i ucha dźwięk będzie dostosowany do odsłuchu dla konkretnej osoby. Mapuje setki cech antropologicznych z dużą dokładnością, wykorzystując wykrywanie i analizę obrazu w czasie rzeczywistym. Następnie silnik sztucznej inteligencji (AI) wyodrębnia cechy antropologiczne wraz z dynamiką docelowych słuchawek i syntetyzuje je za pomocą wielowymiarowej mapy pożądanej akustyki pomieszczenia.

Korzystając z tej zsyntetyzowanej mapy SXFI, Super X-Fi odtwarza holografię audio, aby zapewnić magiczne wrażenia słuchowe dla słuchawek, dostosowane do niepowtarzalnej budowy ciała każdej osoby. Być może brzmi to skomplikowanie, jednak wszystko jednak jest proste - wystarczy, że użytkownik zrobi zdjęcie swojej głowy za pomocą telefonu, wybierze typ słuchawek i zacznie słuchać muzyki.

Super X-Fi zostanie wprowadzony jako projekt crowdfundingowy wkrótce po CES 2018 i zaoferuje pełną gamę rozwiązań:
• Najlepsze flagowe słuchawki z wkładką douszną z wbudowanym Super X-Fi i dodatkowymi funkcjami wirtualnej rzeczywistości (zostaną ogłoszone w późniejszym terminie)
• Słuchawki nauszne i douszne z technologią Super X-Fi wbudowaną w specjalny dongle
• Dongle z technologią Super X-Fi, który umożliwia użytkownikowi podpięcie własnych słuchawek

Bądź pierwszą osobą, która na własne uszy przeżyje holografię audio oferowaną przez technologię Super X-Fi stworzoną przez Creative. Możesz tego doświadczyć na targach CES 2018.
Creative - magia dźwięku słuchawek Super X-Fi na CES 2018

Creative - magia dźwięku słuchawek Super X-Fi na CES 2018

Creative - magia dźwięku słuchawek Super X-Fi na CES 2018

Źródło: Info Prasowe / CreativeKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.