2020-07-14 23:02
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Obrazek Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L to seria zasilaczy adresowana do najbardziej wymagających użytkowników. Mają one zapewnić stabilne, niezawodne i efektywne zasilanie. Do tego są w pełni modularne i objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta. Na początek producent przygotował trzy zasilacze. Są to Deepcool DQ650-M-V2L, DQ750-M-V2L i DQ850-M-V2L, które oferują, odpowiednio, 650 W, 750 W i 850 W mocy. Wszystkie konstrukcje są w pełni modularne. Oznacza to brak zbędnego okablowania w obudowie, co ułatwia utrzymanie porządku i sprzyja cyrkulacji powietrza. Zasilacze charakteryzują się typową efektywnością przekraczającą 90%, co potwierdzają to uzyskane certyfikaty 80 Plus Gold.Producent podkreśla w swoich materiałach wysoką jakość zastosowanych komponentów i samego procesu produkcji. Zasilacze Deepcool mają wykorzystywać wyłącznie japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturach do 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się także konwertery DC-DC, układy rezonansowe LLC i podwójne filtry przeciwzakłóceniowe EMI. To wszystko ma się pozytywnie przełożyć na czystość i stabilność generowanych napięć.

Zasilacze z serii Deepcool DQ-M-V2L mają także odznaczać się wysoką kulturą pracy. Obieg powietrza wewnątrz omawianych jednostek wymuszają wentylatory o średnicy 120 mm z łożyskami HDB. Powinno to zaowocować niskim natężeniem generowanego hałasu. Prędkość wentylatorów zmienia się wraz z temperaturą wewnątrz zasilacza. Przy niewielkim obciążeniu spada ona do minimum, a wraz z nią szum tłoczonego powietrza.

Zasilacze Deepcool DQ są wyposażone w aktywne układy PFC i komplet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP). Wszystkie modele mają po dwa przewody EPS (4+4 pin) i po cztery wtyczki PCI-E (6+2 pin). Miłośnicy podkręcania i systemów z kilkoma kartami graficznymi powinni więc być usatysfakcjonowani.

Zasilacze Deepcool DQ-M-V2L powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Każdy z nich jest objęty dziesięcioletnią gwarancją producenta. Ich sugerowane ceny będą kształtowały się następująco:
• Deepcool DQ650-M-V2L o mocy 650 W - około 440 PLN
• Deepcool DQ750-M-V2L o mocy 750 W - około 490 PLN (dostępne w wersji czarnej i białej)
• Deepcool DQ850-M-V2L o mocy 850 W - około 530 PLN


Dane techniczne:
• wymiary: 150 x 160 x 86 mm
• sprawność: typowa >90%, certyfikat 80 Plus Gold
• zgodność ze standardem ATX: v2.31
• wentylator: 120 x 120 mm, łożyska HDB
• PFC: aktywne
• zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP
• okablowanie: w pełni modularne

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Deepcool DQ-M-V2L -  nowe zasilacze klasy premium

Źródło: Info Prasowe / EntryMediaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.