2014-11-04 13:16
Autor: Łukasz Wieczorek (djluke)
2

Edimax CV-7438nDM – ciekawy most WiFi N600 z AirPlay

Obrazek Edimax CV-7438nDM – ciekawy most WiFi N600 z AirPlay

Sieć bezprzewodową ma już w domu chyba każdy. Zwłaszcza w dobie wszechobecnych gadżetów mobilnych sieci WiFi rozwijają się intensywnie – coraz więcej urządzeń w każdym zakątku domu czy mieszkania musi mieć stały i nieprzerwany dostęp do internetu. Nadal jednak posiadamy urządzenia, których nie chcemy się jeszcze pozbywać, a które takowej łączności nie obsługują – mowa tutaj głównie o wszelkich urządzeniach segmentu audio-wideo jak telewizory, odtwarzacze BR czy amplitunery. Czy zatem niezbędne jest ciągnięcie kabli ethernetowych by podpiąć je do sieci? Ano nie jest – dzięki mostom sieciowym WiFi. Takie właśnie urządzenie chcemy Wam dziś przedstawić.

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Słowo o jakości połączenia, czy sile sygnału w porównaniu do np. anten wbudowanych w smartfonach?

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @Maveriq

  Bez miernika tego nie zmierzysz chyba, bo każdy smartfon inaczej zbiera, ba, każda wersja radia inaczej zbiera. Raczej anteny jak wbudowane w routerach - tym bardziej że są przynajmniej dwie (2.4 i 5GHz), ale producent nie podaje żadnych szczegółów na ten temat więc ciężko powiedzieć.
  Podczas działania znajdowało mi te same sieci co mój Galaxy Note (w przybliżeniu oczywiście, mieszkam w domku więc nie mam miliona sieci dokoła).Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.