2018-10-08 15:23
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Esportowy rozkład jazdy na PGA Esports Arena

Obrazek Esportowy rozkład jazdy na PGA Esports Arena

80 graczy jednocześnie w turniejach dla publiczności w strefie Fortnite, globalny turniej Clash Royale – Red Bull M.E.O. by ESL na urządzeniach mobilnych czy popularni influencerzy w strefie OMEN by HP to tylko ułamek gamingowych i esportowych atrakcji jakie przygotowują PGA wspólnie z ESL Polska. Prezentujemy przewodnik po największych esportowych turniejach i strefach dla graczy w Hali numer 5. Poznań czeka na finałowe pojedynki ESL Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną podczas targów Poznań Game Arena, które odbędą się 12-14 października.Znamy już finałowe zespoły, które staną do pojedynków o chwałę i duże pieniądze (60 000 zł w puli nagród turnieju CS:GO i 80 000 zł finałów League of Legends) na głównej scenie w Esports Arenie na PGA.

Finaliści 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski:

• AGO Esports
• Izako Boars
• Team Kinguin
• PACT

Finaliści League of Legends to:

• Illuminar Gaming
• Pompa Team
• Wisła Płock
• Szata Maga

Harmonogram pojedynków:

Piątek: CS:GO
10:00 – Półfinał #1 (bo3)
13:00 – Półfinał #2 (bo3)
16:00 – Wielki Finał (bo3)

Sobota: LoL
9:30 – Showmatch Paysafecard (mecz Bo1 5v5, w którym Aquel zagra przeciwko drużynie Kubona). Członkowie zespołu zostaną wybrani w internetowych eliminacjach.
11:00 – Półfinał #1 (bo5)
15:30 – Półfinał #1 (bo5)

Niedziela: LoL
9:30 – EBC (finał firmowej, charytatywnej ligi Esports Business Cup)
12:45 – Wielki Finał (bo5)

Finał ESL Pro European Championship – pula nagród ponad 300 000 zł
Rozgrywki ESL Pro European Championship po raz pierwszy pojawiły się w 29. sezonie ESEA MDL i są częścią nowego systemu ESEA. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które zdobyły najwyższy stopień podium w mistrzostwach swojego kraju. Najlepsze 4 drużyny uzyskały awans do finałów, które odbędą się podczas Poznań Game Arena 13-14 października. W sobotę odbędą się rozgrywki półfinałowe, a niedzielę finał.

W finałach ESL Pro European Championship zobaczymy:
• AGO Esports – Polska
• Epsilon Esports – Wielka Brytania
• Team LDLC – Francja
• Alternate Attax – Niemcy

Wystawcy w Esports Arenie
Oprócz esportowych emocji, na odwiedzających czekać będą także inne atrakcje. W Hali 5 będzie można odwiedzić stoiska partnerów wydarzenia, a także sklep ESL Polska.

Strefa Fortnite
Multum Atrakcji zapewni Epic Games, wydawca Fortnite. Odwiedzający znajdą strefę free-2-play tej gry. Jej rdzeń stanowić będą mini turnieje dla 60-80 graczy jednocześnie. Na zwycięzców czekają legendarne pluszowe Lamy, znane doskonale wszystkim entuzjastom tytułu. W tym samym miejscu swój początek będzie miała gra terenowa, polegająca na wykonaniu różnych zadań na terenie targów. Uczestnicy otrzymają Karnet Bojowy znany z gry, tym razem w wersji papierowej z instrukcją. W nagrodę za wykonanie wszystkich zadań będzie można zdobyć limitowaną koszulkę Fortnite przygotowaną specjalnie na PGA.

Strefa Red Bull
Red Bull M.E.O by ESL (Mobile Esports Open) to globalny turniej w grze Clash Royale, który rozgrywany będzie na urządzeniach mobilnych. Turniej obejmuje aż 36 krajów na całym świecie. Polska odsłona rywalizacji rozpoczęła się 21 września, a zakończy 14 października na Poznań Game Arena. Pierwsza faza rozgrywek obejmowała cztery turnieje kwalifikacyjne online. Druga faza odbędzie się podczas PGA 13 i 14 października. Tam zostanie wyłoniony polski zwycięzca, który na początku 2019 roku pojedzie na światowy finał do Niemiec, by rywalizować z graczami z 35 innych krajów.

Strefa OMEN by HP
W strefie OMEN-a przez cały dzień będą toczyły się otwarte turnieje w gry CS:GO, Rocket League oraz Fortnite. Codziennie od godziny 10:00 do 13:00 będzie można zapisać się do turnieju Omen Arcade, w którym do wygrania jest sprzęt OMEN by HP! W piątek turniej Rocket League, a w sobotę i niedzielę CS:GO. Na PGA OMEN zaprezentuje premiery sprzętowe, które będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy. W strefie będzie można spotkać popularnych graczy i streamerów, m.in. Leh-a, Easiego czy AL3XANDRA, którzy m.in. stoczą pojedynki z fanami.

Strefa Wedla
Strefę odwiedzą Influencerzy gamingowi na co dzień grający Fortnite, CS:GO czy Hearthostone (Manoyek, Pago, SkyeN, Blackfireice) oraz esportowcy grający w polskich i międzynarodowych zespołach, którzy zmierzą się w CS:GO ze swoimi fanami. Fani komentatorów Kubika i Morgena będą mogli zrobić zdjęcie na ściance Wedla. Dla fanów retro będzie czekoladowy tetris. W sobotę będziemy rozbijali czekoladowy automat do gry i wspólnie go jedli.
 
Strefa Gillete
Gillette przygotowało szeroką gamę atrakcji. Strefa Free2Play oraz quizy i konkursy będą czekały na zapalonych graczy, którzy oprócz nagród rzeczowych będą mogli stoczyć pojedynki 1 na 1 ze znanymi graczami. Odwiedzający będą mogli też skorzystać z darmowych usług barbera, który zadba o ich zarost. Gillette przygotowało również specjalną wystawę, która poprzez prezentację historycznych maszynek, pokazuje jak, dzięki technologii, ewoluowało golenie na przestrzeni ponad stu lat. Każdy mężczyzna, który odwiedzi pawilon numer 5, będzie miał okazję otrzymać maszynkę Mach3 Start zapewniającą komfortowe golenie aż do 15 razy, aby na własnej skórze mógł przekonać się o tym #nadluzszamete.

W strefie Gillette będzie też można spotkać się z jednymi z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego świata e-sportu, graczami: ArQuelem, DisStreamem, czy Kubonem oraz Leo - komentatorem gry League of Legends.

Strefa x-kom
W strefie x-kom odbędzie się pierwszy oficjalny, polski pokaz Dying Light: Bad Blood
W momencie gdy pojawi się 12 chętnych ruszą turnieje w tej grze. Zwycięzcy otrzymają upominki od Techlandu. W sobotę pojawi się również producent gry – Maciej Łączny oraz będzie okazja zmierzyć się w rozgrywce z x-kom team w pełnym składzie.

Pierwszy raz publicznie będzie można przetestować możliwości x-komowych desktopów dla graczy G4M3R (dostępne gry Dying Light Bad Blood, Shadow of the Tomb Raider i Assassin’s Creed Odyssey).

Tradycyjnie na miejscu będzie sklep, gdzie można zakupić akcesoria marki Logitech oraz pozostałych partnerów. Szczegóły na stronie x-kom.pl

Kanapowi gracze będą mogli rozegrać pojedynki w FIFĘ 19 przed 65-calowym telewizorem Philips.

Esportowy rozkład jazdy na PGA Esports Arena

Źródło: Info Prasowe / ESLKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.