2018-09-13 16:39
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu

Obrazek Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu

Dwa dni, cztery koncerty, warsztaty, spotkania z kompozytorami i branżowe dyskusje. Znamy szczegóły pierwszej edycji Game Music Festival (gmfest.com) we Wrocławiu. Game Music Festival będzie unikatową na skalę światowa imprezą – muzyka z gier wreszcie doczekała się poważnego festiwalu. W trakcie dwóch dni 26 i 27 października na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Festiwal otworzy koncert The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra NFM. Dzieło składa się z trzech suit – każda prezentuje porywającą muzykę Paula Romero z jednej z części serii Heroes of Might and Magic.Suita pierwsza to muzyka z II części HoM&M. Na suitę drugą złożą się najpiękniejsze fragmenty ścieżki dźwiękowej z Heroes III. Trzecia, ostatnia suita zawierać będzie utwory, które można usłyszeć w IV części serii. Ubiegłoroczna premiera The Symphony of Heroes odniosła olbrzymi sukces, a bilety wyprzedały się na kilka tygodni przed wydarzeniem.

Wieczorowa gala 26 października będzie hołdem dla nietuzinkowej gry przygodowej Grim Fandango, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W ramach uroczystej gali The Jazz of Grim Fandango w NFM zagoszczą jazzowe klimaty z najwyższej półki autorstwa Petera McConnella w wykonaniu rewelacyjnego Big Bandu Bartosza Pernala. Disney Interactive oraz Double Fine Productions oficjalnie weszli we współpracę z organizatorami festiwalu, a galę zaszczyci obecnością sam kompozytor muzyki z Grim Fandango.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się od magicznych brzmień z gry Ori and the Blind Forest. Rozbudowane dzieło The Symphony of the Forest wprowadzi widownię w świat wyrafinowanej muzyki autorstwa Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu. Będzie to światowa premiera tej ścieżki dźwiękowej wykonanej na żywo w tak bogatej formie.

Czwartym koncertem festiwalu będzie The Symphony of the Storm, monumentalne dzieło składające się z trzech suit: pierwsza – poświęcona w całości niezwykle popularnej serii Diablo, druga – prezentująca melodie z cyklu World of Warcraft oraz trzecia – zawierająca utwory znane z obu części StarCraft. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie. Dzieło łączy muzykę z wielu produkcji, którą na przestrzeni lat tworzyły rzeszekompozytorów. Do Wrocławia przyleci jeden z nich, Neal Acree, który weźmie udział w finałowym koncercie festiwalu.

Za wykonanie muzyki odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą. Ponadto na scenie festiwalu wystąpi między innymi Chór NFM, Big Band Bartosza Pernala oraz soliści.
Przygotowaniem repertuaru i aranżacjami zajęło się kilku artystów, między innymi Jan Sanejko, Aruto Matsumoto i Bartosz Pernal. Proces powstawania aranżacji był nadzorowany przez kompozytorów oryginalnej muzyki oraz przez wydawców poszczególnych produkcji.

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 PLN i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 PLN. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 PLN. W sprzedaży będą także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące.

Po wejściówki zapraszamy na stronę http://www.gmfest.com.


Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu

Źródło: Info Prasowe / Game Music.pl
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    a gdzie muzyka z Amigi? ;) Hubbard itp? zresztą podobno Hubbard czasami występuję na małych pokazach. :)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.