2017-12-06 10:24
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

Firmy AMD i Qualcomm nawiązały współpracę

Obrazek Firmy AMD i Qualcomm nawiązały współpracę

Firma AMD ogłosiła dziś, że współpracuje z Qualcomm Technologies, Inc. w celu zapewnienia płynnie działającej i szybkiej łączności komputerowej systemom z mobilnym procesorem AMD Ryzen, w tym urządzeniom z najszybszym na świecie procesorem dla ultracienkich notebooków . Wraz z wykorzystaniem modemu LTE Qualcomm Snapdragon obie firmy działając razem ułatwią wiodącym producentom komputerów tworzenie wysokiej jakości platform, które są zawsze podłączone do sieci gigabitowym łączem LTE i do tego za sprawą mobilnych procesorów AMD Ryzen zapewniają oszałamiającą wydajność, płynny rendering grafiki i optymalną energooszczędność.

„Zarówno AMD jak i Qualcomm wykazały się stałym zaangażowaniem na rzecz dostarczania produktów, które redefiniują doznania i możliwości użytkowników urządzeń mobilnych. — powiedział Kevin Lending, wiceprezes korporacji i główny menedżer w dziale komputeryzacji klienckiej firmy AMD. — Producenci OEM z całego świata będą teraz mogli połączyć niedawno zapowiedziane mobilne procesory AMD Ryzen z wiodącymi rozwiązaniami bezprzewodowymi w formie rodziny modemów Snapdragon LTE od Qualcomm Technologies. Dzięki temu ich ultracienkie notebooki będą mogły osiągnąć jeszcze wyższy poziom wydajności, łączności i możliwości.”

„W Qualcomm Technologies wierzymy, że zawsze połączone komputery to przyszłość komputeryzacji osobistej i współpracujemy z AMD, aby zapewnić każdej firmie odpowiednie możliwości do wprowadzenia takich produktów. — powiedział Alex Katouzian, starszy wiceprezes i główny menedżer ds. technologii mobilnych w Qualcomm Technologies, Inc. — Połączenie procesorów AMD z naszą przełomową technologią łączności LTE zaowocuje powstaniem zawsze podłączonych notebooków dla konsumentów w przyszłości, w której mobilność będzie najważniejsza.”

Mobilne procesory AMD Ryzen z kartą graficzną Radeon Vega to:
• Wiodąca wydajność: mobilny procesor AMD Ryzen zapewnia niezwykłą wydajność, która jest generacyjne nawet 2,7-krotnie wyższa w zadaniach procesorowych i nawet 2,2-krotnie wyższa w zadaniach graficznych . W tej rodzinie produktów znajduje się także najszybszy na świecie procesor dla ultracienkich notebooków1.
• Kompletne możliwości rozrywkowe: znakomita rozgrywka w popularnych grach eSportowych i gotowość do obsługi najbardziej zaawansowanych i najwspanialszych ekranów, w tym zgodnych z HDR , Radeon FreeSync i 4K .
• Zachwycający czas działania na baterii: generacyjnie nawet 2-krotnie dłuższy czas pracy na baterii.

Źródło: Informacja prasowa AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.