2007-01-19 14:34
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
11

Foxconn/Winfast MCP61SM2MA-ERS2H - rzut okiem...

Obrazek Foxconn/Winfast MCP61SM2MA-ERS2H - rzut okiem...

Dzięki firmie Foxconn dotarła do nas platforma oznaczona jako MCP61SM2MA-ERS2H (kolejny raz Foxconn „oryginalnie” nazywa swoje produkty ;)). Model ten zbudowano w oparciu o praktycznie ten sam laminat co recenzowany w pierwszej części płyt AM2, Foxconn / Winfast 6100M2MA-8EKRS2H. W odróżnieniu od swojego poprzednika, konstrukcja ta posiada jedno-chipowy układ sterujący MCP61S (mostek północny, południowy oraz GPU, zintegrowane są w jednym chipsecie), składający się z GPU GeForce 6100 i chipsetu nForce 430. Nvidia wyprodukowała MCP61S w jednym celu – zmniejszenie kosztów tworzenia płyt niskobudżetowych. I taka właśnie jest MCP61SM2MA-ERS2H - produkt przeznaczony dla osób o mniej zasobnym portfelu. Czy tanie oznacza w tym wypadku słabe? Zapraszamy do artykułu.

Źródło: IN4 Hardware Lab. czytaj więcej...
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  ...zabieram sie do czytania

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  Płyta nie najgorsza.

  Odniosłem wrażenie,że recenzja była tak pisana aby podkreślić zalety a nieco schować wady...
  Brak testy sprawności zintegrowanej grafiki.

  Wykresy opisywane tak aby mimo wyników, jakoś znaleźć + dla tej płyty:
  NP:
  "W tym wypadku, testowana płyta znalazła się na czele konstrukcji słabiej radzących sobie podczas kompresji." Gigabyte też miał tyle punktów;]

  To by było na tyle...

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Test zintegrowanej grafiki… Już o tym mówiłem, praktycznie identyczne układy były już u nas testowane. Poza tym to nie żadna nowość i naprawdę wszystkie 6100 działają identycznie, więc moim zdaniem szkoda po prostu czasu na takie testy.

  Po drugie, nie starałem się nic ukrywać. "W tym wypadku, testowana płyta znalazła się na czele konstrukcji słabiej radzących sobie podczas kompresji." - A co niby miałem napisać skoro dokładnie taka sytuacja była na wykresie? Staram się streszczać po prostu to co widzę na wykresie. Więc nie rozumiem za bardzo Twojej uwagi. Zresztą patrząc na wykresy , większość różnic w wynikach mieści się w granicach błędu pomiarowego. I jeśli testowana płyta trzyma się tych wyników to warto to podkreślić. Jeśli platforma odstawała by na minus, to z pewnością także zostało by to podkreślone. Tak więc Twoje zarzuty o brak obiektywności są chyba nie na miejscu.

  Pozdrawiam

 4. Avatar nic wiadomość nic
   

  Może odniosłem tylko takie wrażenie. Jeśli się mylę to przepraszam. Napisałem tylko to co przyszło mi na myśl po przeczytaniu tej recki.

 5. Avatar nic wiadomość nic
  A jak sie ma do rzeczywistosci

  text w tabelce na 2giej stronie jakoby plyta miala PCIE x16 ??

 6. Avatar nic wiadomość nic
   

  Faktycznie, wkradł się błąd. Oczywiście powinno być PCIEx8. Poprawka będzie dopiero wieczorem...

 7. Avatar nic wiadomość nic
   

  chce kupić płytę FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H i nigdzie żadnego testu nie mogę znaleźć. Może by tak redakcja IN4 przeprowadziła test tej płyty, byłbym wdzięczny.

 8. Avatar nic wiadomość nic
   

  No, no, no...

  ... Foxconn przedstawił nam kolejną świetną płytkę główną. W tej cenie naprawdę piękna sprawa

 9. Avatar nic wiadomość nic
  Gdzie kupić?

  Gdzie można kupić tą płytę? Jakiś sklep internetowy, albo stacjonarny we Wrocławiu?

 10. Avatar nic wiadomość nic
  OK

  No proszę fajny sprzęt za naprawdę niewielkie pieniądze Bardzo fajna recka szkoda jeszcze że nie podano informacji gdzie można nabyć te płytkę , ale myślę ze niedługo pojawi się w sklepach.

 11. Avatar nic wiadomość nic
   

  Mnie najbardziej podoba się nazwa płyty, nie do zapamiętania.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.