2020-04-20 20:10
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Gadżet - WD My Passport ULTRA 2TB

Obrazek Gadżet - WD My Passport ULTRA 2TB

Dziś kolejny z nadesłanych do mnie "gadżetów", które mogą się w domu i w pracy bardzo przydać. Tym razem jest to bardzo pojemny, zewnętrzny dysk w formacie 2.5-cala firmy Western Digital. Model WD My Passport ULTRA 2TB jest dyskiem wykorzystującym "starą" technologię mechaniczną, czyli wirujące talerze i ruchome głowice zapisująco/odczytujące. W dobie dysków SSD wydać się to może dość archaicznym towarem, ale zważywszy na cenę zakupu zewnętrznego magazynu o pojemności 2 terabajtów w wykonaniu półprzewodnikowym, to dalsza produkcja "talerzowców" ma wciąż sens, bo kosztują one zaledwie jedną trzecią ich elektronicznych odpowiedników o analogicznej pojemności (ceny SSD 2TB zaczynają się od około 1400 PLN).

Źródło: Klinika IN4 czytaj więcej...
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Dzięki Sławek zwyczajowo przeczytałem recenzje. Mam taki podobny ale 1TB, działa bezproblemowo. Jedna uwaga: warto do tych dysków posiadać na kompie USB 3.0 (co niekoniecznie jest standardem) , szybkie transfery dają duży komfort pracy a dysk pracuje o wiele wydajniej.

  2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
     

    Przy pracy dysku systemowego, czas reakcji i obustronny ruch małych zazwyczaj pliczków, nie dają szans HDD. Nawet najgorszy SSD jest w tych warunkach lepszy, ale wystarczy zmienić im miejsce pracy. Zapisywanie, a nawet odtwarzanie bardzo dużych plików. Robienie backupu, eksport filmu z fazy projektu, do wersji ostatecznej po montażu i dowolny inny zapis ciągły, obnażają słabość tanich SSD. Przy takim trybie pracy ciągły transfer potrafi chwilowo spaść z łatwością, dużo poniżej transferu dobrego HDD.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.