2019-06-07 11:36
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
1

Gra Quake II RTX, odnowiony przez NVIDIA już dostępna

Obrazek Gra Quake II RTX, odnowiony przez NVIDIA już dostępna

Firma NVIDIA poinformowała dzisiaj, że gra Quake II RTX, wydana przez własne LightSpeed Studios, jest już dostępna na platformie Steam oraz na stronie NVIDIA.com i można ją pobrać bezpłatnie.
Quake II RTX jest pierwszą grą na świecie, w której każda ścieżka promieni jest w pełni śledzona (path tracing), co oznacza że wszystkie efekty graficzne takie jak cienie, odbicia czy załamania światła połączone są w jeden algorytm ray tracingu. Rezultatem jest oszałamiający nowy wygląd Quake II, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, wydanej oryginalnie w 1997 roku przez studio id Software.

Quake II RTX zawiera trzy pierwsze poziomy kampanii dla pojedynczego gracza tej klasycznej gry. Gracze, którzy posiadają już pełną wersję Quake II, mogą wykorzystać path tracing we wszystkich poziomach gry, a także w trybach deathmatch i kooperacji przeznaczonych dla wielu graczy.

„Oddajemy grę Quake II graczom z nowym, odważnym wyglądem, jako Quake II RTX”, powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie NVIDIA. „Ray tracing to technika, która definiuje kolejną generację gier na PC i Quake II RTX jest jej częścią”.

Gra Quake II RTX, odnowiony przez NVIDIA już dostępna

Źródło: NVIDIA
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Grałem w starego Quake II na Celeronie 266 MHz, 32 MB RAM (SDR), Ati Xpert@Work 4 MB SGRAM AGP 2x, Sound Blaster 128 PCI i Seagate 4,3 GB ATA. Na monitorze CRT 15", system Windows 95 OSR2 lub Windows 98 - to były czasy. Po latach odpalałem jeszcze Quake II na tej konfiguracji PC co mam w podpisie profilu. Ale do dziś zachowałem stary sprzęt PC z końca 1998 r. + trochę rozbudowany tyle, że bez obudowy, monitora, dysku twardego. Niestety parę tych części oryginalnych padło. Dużo się grało w różne gry i poznawało też wiedzę z komputerów PC. Często na własną rękę.



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.