2017-07-27 14:26
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Huawei - wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017

Obrazek Huawei - wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017

Huawei Consumer Business Group opublikował dziś wyniki za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku. W połowie roku dochody Huawei wyniosły 105.4 miliarda RMB, co oznacza wzrost o 36.2% rok do roku. Sprzedaż smartfonów sięgnęła 73,01 miliona egzemplarzy, czyli zwiększyła się o 20.6% w stosunku do roku ubiegłego. Według danych IDC w pierwszym kwartale 2017 r. udział Huawei w światowym rynku smartfonów wzrósł do 9,8 %. Odpowiada za to rosnąca sprzedaż smartfonów klasy średniej i wyższej w kluczowych regionach świata. W Chinach firma Huawei mogła pochwalić się udziałem w rynku na poziomie 22.1% oraz zwiększeniem dostaw o 24% w porównaniu do minionego roku.W Europie także odnotowano szybkie wzrosty – Huawei zyskało 18% rok do roku, najlepsze wyniki odnotowując w Europie Środkowej i Wschodniej oraz krajach skandynawskich. Grupa Huawei CBG ma na koncie też duże osiągnięcia na rynkach Azji i Pacyfiku, m.in. w Tajlandii, Malezji, Japonii, Korei Południowej i Rosji. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez GfK i Sino, urządzenia z linii Honor znalazły się w Chinach na pierwszym miejscu pod względem liczby smartfonów sprzedawanych przez Internet oraz przychodów w okresie styczeń–maj 2017 r.

Piętnaście globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych oraz 36 centrów innowacji pracuje nad nowymi technologiami takimi jak czujniki, metody zarządzania danymi i ulepszenia w chipsetach Kirin, które powstały po to, aby umożliwić wprowadzenie na rynek tego nowego rodzaju funkcjonalności. Opracowując innowacyjne rozwiązania Huawei współpracuje z najważniejszymi graczami w branży, takimi jak Leica, Dolby, Microsoft, Intel i Google.
Huawei - wyniki finansowe za pierwszą połowę 2017

Źródło: Info Prasowe / Huawei
 1. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Refleksja mnie naszła taka: Mam porównanie Huawei P8 Lite i Xiaomi Redmi 3. Telefony jako urządzenie mimo że są tej samej klasy, z tego samego czasu, to ewidentnie Redmi 3 jest urządzeniem lepszym. Metalowy, duża beteria, procesor na papierze podobny w Huawei chodzi tylko prawie płynnie, a w Redmi 3 może demonem szybkości nie jest, ale płynność zachowuje.

  Jednak Huawei radzi sobie na rynku lepiej.
  Zadbali wcześniej o pakiet patentów, więc pierwsi zaczęli oficjalnie sprzedawać w Europie.
  Mają chyba logiczniejszą gamę modelową. Mają znacznie nośniejszą reklamę (Lewandowski w Polsce).

  Trochę to przypomina (jest moda teraz na takie porównania, wchodzi film Dunkierka) sytuację na Morzu Śródziemnym w II Wojnie Światowej. Włosi mieli wspaniałe pancerniki, nowoczesne, a Anglicy słynne pancerniki, ale pamiętające I Wojnę, tylko mieli lepszą koncepcję ich użycia i wygrali. ;-)

 2. Avatar nic wiadomość nic
  Huawei chinska tandeta

  Baba w orange mi powiedziala ze maja wiele wad a zaczela od tego ze glosnik przy uchu jest za cichy i mniej wyrazny niz u konkurencji. Jak glosnika nie mogacdac dobrego to moga se wszystkie patenty razem z objektywem Leica gdzies wsadzic.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @milicjaobywatelska

  O czym Ty tu piszesz? Jakaś "baba z orange" nagadała Ci coś o słabym głośniku i Ty uwierzyłeś? Ile masz lat, że wierzysz w to co gdzieś tam ktoś powie?
  Wcześniej byłem zwolennikiem HTC, używałem tylko ich flagowe modele. To z nich przeskoczyłem na flagowe modele Huawei/Honor. Wykonanie telefonów, jakość materiałów, płynność działania to są rzeczy do których absolutnie nie można się przyczepić. Dźwięk z głośnika podczas rozmów jest bardzo dobry. Ja używam głośności w okolicach 33% i głośniej nie potrzebuję. Ale nie słuchałem jakiejś "baby z orange" tylko sam wybrałem odpowiedni dla mnie telefon. Czytałem testy, oglądałem video recenzje, i parę razy sprawdzałem jak działają będąc w sklepie.
  Dzisiaj wiem, że mój kolejny telefon po Honor 8 - który mam teraz to będzie znowu Huawei/Honor :-D

 4. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Może miała "niedysponowane dni" i nic jej się wtedy nie podobało? :-P Zaprezentowała jednak w takim razie brak profesjonalnego podejścia do swojej pracy i do klienta. 
  Używałem (i mam jeszcze) co prawda tani model Huawei, ale głośniki były najzupełniej normalne. Mimo że plastikowy, to jest to telefon bardzo dobrze wykończony (jak na swoją klasę, ale i w ogóle nieźle). Tak na prawdę to bateria jest jedyną poważną wadą, gdy ktoś go intensywnie używa, ale już następca P9 lite nie ma właściwie wad. Poprawili zarówno baterię, jak i procesor.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.