2018-05-15 10:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

IRISPen Air 7 - skanowanie tekstu ’długopisem’

Obrazek IRISPen Air 7 - skanowanie tekstu ’długopisem’

Czasami potrzebujemy jedynie fragment tekstu, wycinek, który jest nam potrzebny przy pisaniu pracy magisterskiej, artykułu prasowego czy dowolnej formy, w której możemy chcieć zacytować zewnętrzne źródło. Dzięki nowemu IRISPen Air 7 można zeskanować dowolny tekst, w sposób podobny jak zaznaczamy go na komputerze. A to nie jedyna umiejętność małego urządzenia firmy IRIS. Niewielki IRISPen Air 7 wygląda jak przerośnięty długopis, czy może bardziej, jak popularne zakreślacze. Z tymi drugimi łączy go jeszcze jedna, oprócz wyglądu, cecha: pozwala na zaznaczenie tekstu w dowolnej książce, artykule czy liście. Tyle, że w tym przypadku zaznaczony tekst otrzymujemy w cyfrowej formie, już rozpoznany przez oprogramowanie urządzenia.Nowe urządzenie należącej do Canona marki pozwala na znaczne ograniczenie liczby papierowych notatek. Zamiast przepisywać tekst z książki lub notatek kolegi lub koleżanki, wystarczy skopiować go poręcznym, ważącym 28 gramów urządzeniem. Zapisany w ten sposób tekst, poprzez Bluetooth możemy zapisać w smartfonie lub na komputerze. W przypadku telefonów najlepiej skorzystać z napisanej dla urządzenia aplikacji. Stosując IRISPen Air 7 razem z komputerem możemy wykorzystać dowolny edytor tekstu.

IRISPen Air 7 potrafi nie tylko skanować “zaznaczony” fragment i przekładać uzyskany obraz na tekst w komputerze czy telefonie. Dla niewielkiego urządzenia problemu nie stanowią także kody kreskowe. Wystarczy odpowiedni program do ich obsługi.

IRISPen Air 7 ma jeszcze jedną, interesującą ale i przydatną funkcję: tłumaczy skanowany tekst. Jego OCR obsługuje kilkadziesiąt języków, w tym także te korzystające z własnych alfabetów jak język chiński czy rosyjski. Dla 45 języków przewidziano możliwość tłumaczenia tekstu. Wystarczy zaznaczyć tekst np. w języku bułgarskim i otrzymamy go w języku polskim. Oprogramowanie załączone do  IRISPen Air 7 posiada także możliwość odsłuchania zaznaczonego tekstu, a tym samym możemy zaznaczyć fragment napisany w obcym języku i sprawdzić jak powinien być wypowiedziany.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 560 PLN.

Dane techniczne:
• Wymiary: 3.5 x 15 x 2.5 cm
• Masa: 28 gramów
• Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7 lub nowszy, MacOS X 10.8 lub nowszy, iOS 7 lub nowszy, Android 4.4.2 lub nowszy

IRISPen Air 7 - skanowanie tekstu ’długopisem’

IRISPen Air 7 - skanowanie tekstu ’długopisem’

IRISPen Air 7 - skanowanie tekstu ’długopisem’

Źródło: Info Prasowe / EntrymediaKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.