2019-03-18 16:18
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

IRIScan Desk 5  - skanowanie w nietypowej formie

Obrazek IRIScan Desk 5  - skanowanie w nietypowej formie

Zwykle, kiedy chcemy zeskanować treść znajdującą się na dużych arkuszach, potrzebujemy przynajmniej tak samo obszernego skanera. Desk 5 marki IRIScan nakazuje nam porzucenie tego ograniczenia. Należący do koncernu Canon IRIScan nie po raz pierwszy zaskakuje podejściem do łączenia świata papierowych dokumentów z cyfrową rzeczywistością. Model IRIScan Desk 5 nie ma typowej budowy płaskiego skanera biurkowego. Zamiast tego składa się z dość obszernej maty oraz ramienia na którym znajdują się czujniki. Sposób rejestrowania obrazu przypomina działanie aparatu fotograficznego. Charakterystyczna budowa Desk 5 pozwala na to, czego zwykłe skanery biurkowe nie potrafią.W łatwy sposób przeskanujemy książki, czasopisma czy zbindowane dokumenty, bez konieczności zaginania i dociskania papieru.

Producent zachwala, że IRISCan Desk 5 jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie liczy się szybkość. Szpitale, urzędy, lotniska - zamiast używania skanera w tradycyjnej formie, wystarczy położyć dokument, np. dowód osobisty na macie i nacisnąć przycisk. Szybkość, z jaką nowy produkt IRIScan “czyta” kolejne dokumenty jest dość wysoka. Dla osób, korzystających ze skanera w bardziej typowy dla użytkowników domowych sposób, dodatkową zaletą będzie możliwość skanowania książek wprost do formatu ePUB.

Skaner Desk 5 może obsłużyć arkusze do wielkości A4. Wykorzystuje przy tym sensor o rozdzielczości 8 megapikseli (3264 x 2448). Urządzenie zasilane jest za pomocą portu USB.

IRIScan Desk 5 wyceniono na ok. 860 PLN.


Dane techniczne:
- Sensor: 8.0 MP CMOS
- Maksymalna rozdzielczość: 3264 x 2448
- Wielkość dokumentów: do A4 (297 x 210 mm)
- Szybkość: 1,5 sekundy na 1 stronę w kolorze
- Doświetlenie: 4 diody LED
- Tryby kolorystyczne: kolorowy / monochromatyczny, odcienie szarości
- Złącza: USB 2.0 typu B (do połączenia z PC i zasilania); USB 2.0 typu A (dla rozszerzeń USB)
- Formaty plików: JPG, PDF (Image), PDF (Searchable), PDF (Txt), Word, Txt, Excel, ePUB
- Wymiary: 267 x 85 x 75 mm (złożony); 267 x 85 x 221 mm (gotowy do pracy)
- Masa: 780 gramów
- Rekomendowana liczba dziennych skanowań: 500

IRIScan Desk 5  - skanowanie w nietypowej formie

IRIScan Desk 5  - skanowanie w nietypowej formie

IRIScan Desk 5  - skanowanie w nietypowej formie

Źródło: Info Prasowe / Entrymedia
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Zaraz zaraz!

  Na początku bajeczka o dużych arkuszach, dużych skanerach i oho - teraz nie trzeba. Super!
  Po drodze skanowanie dowodów osobistych...bez komentarza...
  I potem...A4 ?! WTF!! Przecież miała być rewolucja w skanowaniu wielkich płacht!
  Do tego możemy sobie zeskanować książkę...ciekawe tylko jak, skoro nic jej nie będzie dociskać by się nam nie zamknęła...

  Żeby nie było: urządzenie całkiem spoko, zdjęcia robi i obrabia na pewno szybciej niż smartfon plus jedna z co najmniej kilku apek do tego celu, tylko polski marketing zagrał jak polska reprezentacja...

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  No to poszaleli. Ktoś tu chyba w Canonie zobaczył, że są apki do smartów które "skanują" lepiej niż ich dedykowane nabiurkowe.

 3. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Też się spodziewałem minimum formatu A2. Skanery A3 są dostępne... Do książek to Plustek OpticBookKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.