2017-11-14 12:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

Obrazek Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

FlexiDOCK MB524SP-B jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto potrzebuje szybkiego dostępu do danych z wielu dysków twardych lub SSD: pracownicy branży medialnej, którzy edytują i przenoszą duże pliki, specjaliści zajmujący się odzyskiwaniem danych, którzy nieustannie wymieniają dyski i technicy utrzymujący regularne kopie zapasowe ważnych danych. FlexiDock to jakość i łatwość użycia profesjonalnego rozwiązania na rynku konsumenckim. Dzięki obsłudze maksymalnie czterech dysków twardych 2.5’’ lub dysków SSD, MB524SP-B potrzebuje tylko jednego gniazda 5,25". Beztackowa konstrukcja nie posiada drzwiczek, umożliwiając wyłączanie napędów w kilka sekund.Jest to ulepszenie wielu tradycyjnych stacji dokujących do twardego dysku. Łatwy w użyciu przycisk wysuwania umożliwia szybkie wysuwanie napędów w płynny sposób. Poszczególne przyciski zasilania dla każdej z zatok, pozwalają na włączanie i wyłączanie napędów w jednej chwili. Metalowa konstrukcja z systemem wentylacji współpracuje z regulowanym 40-milimetrowym wiatrakiem, zapewniając cichą pracę i zachowanie napędu w optymalnej temperaturze.

Podczas pracy z wieloma dyskami ciągła wymiana między zasobnikami napędu może spowolnić przepływ pracy. Właśnie dlatego tacki i drzwiczki zostały wycofane z nowego modelu flexiDOCK MB524SP-B. Ten nowy system pozwala na włożenie napędów w kilka sekund, zmniejszając bałagan i chroniąc dyski przed zagrożeniami. Po włożeniu dysku do modułu flexiDOCK zostanie wyświetlony przycisk wysuwania wraz z lampką aktywności napędu LED. Aby wysunąć napęd, wystarczy nacisnąć przycisk wysuwania z powrotem, a napęd wyskoczy. W każdej chwili możesz wyłączyć zasilanie każdego napędu, naciskając przycisk zabezpieczający.

Dzięki nowym rozwiązaniom użytkownik ma możliwość szybkiej i łatwej wymiany dysków SSD lub napędów. Specjaliści video i pasjonaci używają tej funkcji, aby szybko edytować filmy, gdy duże projekty wymagają wielu dysków. Gracze mają możliwość łatwego dodawania pamięci SSD do swojego systemu bez potrzeby rozbierania komputera i radzenia sobie z przewodami. Specjaliści IT i technicy komputerowi używają tej funkcji do szybkiego testowania wielu napędów w tym samym czasie. Twórcy systemów używają flexiDOCK, aby utrzymać różne systemy operacyjne fizycznie oddzielone, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo aplikacji.

Kluczowe cechy:
- Obsługuje dokowanie do 4 x 2,5" SAS / SATA HDD / SSD z funkcją wymiany hot-swap SATA (5 mm - 9,5 mm)
- Pasuje do dowolnej zatoki 5,25"
- Metalowa konstrukcja z ABS zapewnia pełną ochronę
- Całkowicie beztackowa konstrukcja nie wymaga żadnych śrub ani uchwytów
- Bezdrzwiowa obudowa umożliwiają szybką wymianę
- Duże indywidualne przyciski wysuwania dysku
- Pojedynczy przycisk zabezpieczający przed nieuprawnionym dostępem do napędu z niebieską diodą aktywności napędu
- Wysokowydajny wentylator chłodzący 40mm z łatwą dostępną prędkością obrotową wentylatora
- Napędzane wszystkie cztery dyski z jednego 15-pinowego złącza zasilania
- Obsługuje SAS i SATA z blokadą zatrzaskową
- Instalacja napędu dysków wgłębnych w pełni chroni dyski przed możliwymi uszkodzeniami
- Specjalnie zaprojektowane szczeliny wentylacyjne zapewniają maksymalne chłodzenie pasywne
Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

Icy Dock MB524SP-B - Elastyczna wymiana dysków

Źródło: Info Prasowe / Icy Dock
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Tam, gdzie często się wymienia HDD lub SSD to takie rozwiązanie ma sens.

    W domowych warunkach ja wolę jednak w stacji dokującej 5,25", która obsługuje 4x HDD/SSD, aby te drzwiczki były zamykane kluczem co blokuje też przycisk wysuwania. Od dłuższego czasu mam takie dwie stacje dokujące w komputerze i sobie je bardzo chwalę. Jak dla mnie to takie rozwiązanie ma najlepszy sposób montażu HDD/SSD. Przydają się też te niezależne diody aktywności pracy, bo tego brak w obudowie PC jak mamy więcej HDD/SSD niż jedno. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.