2017-06-12 17:42
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Icy Dock MB981U3N-1SA - adapter dysków

Obrazek Icy Dock MB981U3N-1SA - adapter dysków

Adapter MB981U3N-1SA Icy Dock to urządzenie przenośne, pozwalające zaoszczędzić przestrzeń. Szybko i wygodnie transferuje dane. Posiada 5 cech, które powinien mieć każdy adapter. Tylko wtedy można w pełni spełnić wymagania użytkowników. Adapter MB981U3N-1SA obsługuje niemal wszystkie rodzaje napędów: ATA (IDE), SATA, 2,5” oraz 3,5”. Dzięki funkcji Plug&Play możliwa jest wsteczna kompatybilność do USB 2.0, co pozwala na korzystanie ze starszych urządzeń. Złącze SuperSpeed zapewnia bezproblemowe podpięcie dla nowoczesnych PC lub Maców. Adapter jest w pełni niezawodny, bez względu na rodzaj pozostałych urządzeń i akcesoriów.Zaimplementowane porty SATA i IDE w pełni zabezpieczają włożone dyski i pomagają przeciwdziałać utracie danych lub uszkodzeniom złączy napędów. Dodatkowo wyeksponowanie dysków twardych pozwala na w pełni pasywne rozpraszanie ciepła dla optymalizacji chłodzenia i poprawy wydajności.

Strategicznie rozmieszczone porty i beznarzędziowa konstrukcja sprawiają, że w MB981U3N-1SA można szybko wymieniać dyski, zaledwie w ciągu kilku sekund. Indywidualny przycisk zasilania służy także jako wskaźnik LED i pozwala użytkownikom zwiększyć żywotność napędów i oszczędzać energię, gdy te nie są używane. Każdy rodzaj dysku jest kompatybilny z adapterem, a jego użycie wymaga tylko 3 prostych kroków: włożenie dysku, podłączenie niezbędnych kabli i wciśnięcie przycisku zasilania.

Większość 2,5” HDD lub SSD może być napędzana przez pojedyncze połączenie USB. Dla dysków 3,5” SATA został dołączony niewielki zasilacz, zaś dla 3,5” IDE 4-pinowy kabel, aby zapewnić wystarczającą moc.

Cena 159 PLN.Icy Dock MB981U3N-1SA - adapter dysków

Icy Dock MB981U3N-1SA - adapter dysków

Źródło: Info Prasowe / Icy Dock
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Oszaleli?

  Cenę chyba po pijaku ustalali.

 2. Avatar nic wiadomość nic
   

  @darek__k
  Można za mniejszą cenę znaleść tzw. stację dokującą np. Logilink USB na dyski SATA 2,5'' 3,5'' i IDE 3,5'' - 139,90 zł. Icy Dock się ceni, ale przynajmniej gwarantuje lepszą jakość od tych najtańszych adapterów z zasilaczem na rynku. 3 lata temu zakupiłem adapter SATA/ATA do USB 2.0 z zasilaczem marki 4World za mniej więcej połowę tej ceny co Icy Dock. Co się potem okazuje w praktyce? Ano to, że padł mi zasilacz po zainstalowaniu systemu XP na netbooku Asus EeePC 701. Od zakupu tego adaptera może minęło z 3 godziny. Na szczęście zasilacz nic mi nie popalił. Z informacji na zasilaczu można się dowiedzieć o 12V 2.5A, 5V 2.5A (35W max). A na napędzie optycznym DVD jest napisane o 12V 1.4A, 5V 0.9A. Czyli w teorii zasilacz powinnien dać pewien zapas mocy, aby każdy HDD 2.5" i 3.5" mógł uruchomić mi bez problemów. Inna sprawa to sam adapter, bo ma jakieś tam luzy i coś nie styka i jak mam szczęście to wykryje mi HDD/SSD/napęd optyczny lub nagrywarka CD/DVD lub nie. Ogólnie po czymś takim doświadczeniu jestem w stanie dopłacić nieco więcej za lepszą jakość, aby mieć pewność, że mi trochę to posłuży. Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.