2023-03-09 19:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Infinix - smartfon naładowany do pełna nawet w mniej niż 8 minut

Obrazek Infinix - smartfon naładowany do pełna nawet w mniej niż 8 minut

All-Round FastCharge to kolejna rewolucja technologiczna od Infinix - ładowanie przewodowe o mocy 260 W i bezprzewodowe o mocy 110 W, które pozwoli naładować smartfona do pełna w niecałe 8 minut za pośrednictwem kabla, lub indukcyjnie w 16 minut. Nowatorska technologia All-Round FastCharge pozwala naładować smartfon za pomocą kabla do 25% w ciągu minuty (ładowanie od 1% do 100% zajmuje zaledwie 7,5 minuty), a indukcyjnie do 100% tylko w 16 minut. To odpowiedź na potrzeby użytkowników, kiedy konieczność jak najszybszego naładowania smartfona jest najbardziej pożądana.Ładowanie przewodowe 260 W All-Round FastCharge
Stworzenie technologii ładowania o mocy 260 W było możliwe dzięki opracowaniu przełomowych rozwiązań w architekturze układu ładowania smartfona. Działa ono w oparciu o układ obwodów z 4 pompami, który inteligentnie zarządza zapotrzebowaniem urządzenia na energię. Dzięki wykorzystaniu pomp ładujących, unowocześnionej baterii 12C o pojemności 4400 mAh i wieloelektrodowej strukturze, zapewnia wysoką wydajność konwersji ładowania na poziomie 98.5% i zwiększa jej trwałość. Dzięki temu bateria zachowuje ponad 90% energii nawet po tysiącu cykli ładowania.

Ładowarka z kolei wykorzystuje innowacyjną architekturę obwodów PFC+AHB z potrójnego materiału GaN, o wysokiej gęstości mocy. Równocześnie jest niewielka, biorąc pod uwagę jej możliwości, i zapewnia bezpieczeństwo oraz inteligentną kontrolę ładowania. Ładowarki można używać do ładowania innych urządzeń. Specjalnie zaprojektowany kabel jest wyposażony w kontrolujący przepływ energii chip E-marker i może przewodzić prąd o natężeniu do 13 A.

Ładowanie indukcyjne 110 W All-Round FastCharge
Na opracowanie tego rozwiązania pozwoliło zastosowanie specjalnie wykonanych niestandardowych cewek o małej czułości. Użycie mniejszej ich liczby niż w tradycyjnych konstrukcjach pozwoliło zmieścić szersze cewki w tej samej przestrzeni, zmniejszyć ich opór wewnętrzny, ograniczyć wzrost temperatury, wydłużyć czas ładowania mocy szczytowej, a tym samym zwiększyć wydajność ładowania bezprzewodowego. Zaprojektowana na potrzeby tej technologii ładowarka indukcyjna ma podwójną cewkę, umożliwiającą ładowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Stacja ładująca została wyposażona w cichy wentylator rozpraszający ciepło.

Wygoda i bezpieczeństwo ładowania
W swoim długofalowym planie działania Infinix skupia się nie tylko na szybkości ładowania, ale też na wygodzie, uniwersalności, inteligencji i bezpieczeństwie opracowywanych rozwiązań. Dlatego technologia All-Round FastCharge oferuje również możliwość ładowania zwrotnego (czyli ładowania innych urządzeń za pomocą smartfona), ładowania inteligentnego (pozwalające efektywnie zarządzać dystrybucją energii), ładowania obejściowego (pozwalającego na zasilanie smartfona bezpośrednio przez ładowarkę ścienną bez używania baterii telefonu) oraz ładowania wieloprotokołowego (pozwalającego na ładowanie również innych urządzeń przy użyciu tej samej ładowarki). Rozwiązanie Infinix jest kompatybilne z wieloma protokołami ładowania, m.in. PD 3.0. Bezpieczeństwo urządzeń zapewnia ponad 140 mechanizmów ochronnych i ponad 20 czujników temperatury, które chronią przed przegrzaniem nawet podczas ładowania w wysokich temperaturach.

Nowe technologie zadebiutują jeszcze w tym roku w nowych smartfonach Infinix z serii NOTE.


jhgmk mfhjg m

Infinix - smartfon naładowany do pełna nawet w mniej niż 8 minut

Infinix - smartfon naładowany do pełna nawet w mniej niż 8 minut

Źródło: Info Prasowe / InfinixKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.