2020-05-19 15:49
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Instytut Holenderski wybrał sprzęt AMD i Lenovo do walki z koronawirusem

Obrazek Instytut Holenderski wybrał sprzęt AMD i Lenovo do walki z koronawirusem

Nikhef, czyli Narodowy Instytut Holenderski Fizyki Subatomowej przeznaczył swój świeżo zainstalowany klaster obliczeniowy, obecnie w fazie testowej, do działań na rzecz walki z COVID-19. Standardowo używane do obliczeń związanych z fizyką cząstek i fal grawitacyjnych centrum danych w Amsterdamie oferuje swoją moc obliczeniową na rzecz projektu Rosetta@home prowadzonego przez Uniwersytet Waszyngtoński. Systemy Lenovo ThinkSystem SR655 zostały już zainstalowane w celu przygotowania klastra na strumienie danych pochodzące z CERN, czyli Europejskiej Organizacji Badań Nuklearnych, gdzie Wielki Zderzacz Hadronów będzie wkrótce przesyłał 10-krotnie więcej danych niż obecnie.W zeszłym tygodniu zainstalowano maszyny z ponad 3800 rdzeniami AMD EPYC i 31 TB pamięci RAM. Nikhef obecnie testuje wymaganą infrastrukturę dla przyszłych transferów danych. Te nowe zasoby obliczeniowe będą udostępnione w trakcie tych testów, aby wspomóc badania molekularne nad koronawirusem.

Nowy klaster będzie uzupełniał zapowiedziane rok temu przez Nikhef centrum danych zbudowane z serwerów Dell EMC PowerEdge R6415 z procesorami AMD EPYC. Instytut wspiera tworzenie nowych technologii, w których fizyka cząstek odgrywa kluczową rolę – np. w rozwoju łączności, nawigacji GPS, zaawansowanych sensorów i technik obrazowania medycznego.

To także kolejna z inicjatyw napędzana technologią AMD, która służy walce z obecną epidemią, tak jak niedawno zapowiedziana inicjatywa Lawrence Livermore National Laboratory i Penguin Computing w Stanach Zjednoczonych. System ten także wspiera badania nad koronawirusem.

Instytut Holenderski wybrał sprzęt AMD i Lenovo do walki z koronawirusem

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
     

    Lepsze wykorzystanie wielowątkowości jakie widzimy w testach przedstawionych poniżej zadecydowało. Ale też pewnie AMD ciśnie marketingowo i poważnie chce odbudować swoją reputację na rynku.

  2. Avatar nic wiadomość nic
     

    Będą przecieki :)Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.