2020-02-28 19:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
7

Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności

Obrazek Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności

Wojewoda Śląski zakazał udziału publiczności w międzynarodowych zawodach e-sportowych Intel Extreme Masters 2020. Komentarz w tej sprawie przedstawia Adam Ziębicki, prawnik w kancelarii Chałas i Wspólnicy. "Odnosząc się do decyzji Wojewody Śląskiego z dnia 27 lutego 2020 r. o zakazie udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach, należy wskazać, iż jest to decyzja słuszna, ale spóźniona. Należy zgodzić się z Wojewodą Śląskim, iż w obecnej chwili istnieje zbyt duże ryzyko epidemiologicznie i z tego powodu udział publiczności w wydarzeniu został słusznie odwołany.""Można mieć jednak obiekcje co do czasu decyzji Wojewody ww. przedmiocie. Decyzja ta została wydana na 16 godzin przed otwarciem wydarzenia, a zatem wszyscy zainteresowani zdążyli się już pojawić w Katowicach. Tym samym ryzyko zakażaniem koronawirusem zostało jedynie ograniczone, a nie usunięte. Intel Extreme Masters Katowice jest imprezą sportową, która odbywa się cyklicznie. Zatem w świetle pierwszych doniesień o przypadkach zakażenia w Chinach, a w szczególności we Włoszech, możliwe było szybsze wydanie decyzji w tym zakresie. Z pewnością takie działanie przyniosłoby lepsze efekty niż nagłe zakazanie udziału publiczności w wydarzeniu na chwilę przed jego otwarciem. Zaistniała sytuacja jest również trudna dla organizatora rozgrywek. Nie może on bowiem liczyć na zyski, które wygenerowaliby fizyczni uczestnicy wydarzenia i choć pewnie zaistniały stan faktyczny spowoduje jeszcze większe zainteresowanie wydarzeniem w kanałach internetowych i w serwisach streamingowych, to i tak zysk uzyskany z powyższych źródeł będzie niższy niż utracone korzyści."
Intel Extreme Masters 2020 bez publiczności

Źródło: Info Prasowe / IEM
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Ludzie ponoć ostro wkurzeni

  hotele pobukowane, bilety powrotne kupione, a tu nagle późnym wieczorem dzień przed okazuje się że nic z tego...trochę taki fakap, tym bardziej że ludzie i tak tam poszli...

 2. Avatar nic wiadomość nic
  'ostro' to delikatnie powiedziane

  niektóre dzieciaki to dosłownie płakały \"\obcy\" tak serio to ktoś z władców powinien dostać po dupie za brak zainteresowania, ale wiadomo, że u nasz politykiery som święte i nieomylne :devil: amen :angel:

 3. Avatar nic wiadomość nic
  @albercik

  Kampania jest teraz a nie tam jakieś gry...zresztą to nie ich elektorat to co mają się nadstawiać jeszcze?

 4. Avatar nic wiadomość nic
  Po 1) bardzo dobrze władze zrobiły..

  Po 2) ..taka młodzież zamiast znowu siedzieć przed ekranami, wyszła zamiast tego na miasto (jak nigdy), zapoznali się i zabawili ...

 5. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Z jednej strony rozsądek nakazywał odwołanie imprezy z drugiej szkoda wielka bo straty ponieśli wszyscy zainteresowani.

 6. Avatar nic wiadomość nic
  @Dead.Pixel

  też tak sądzę, ale szkoda, że nie odwołali tego wcześniej. tydzień wcześniej.:angry:

 7. Avatar nic wiadomość nic
  Lebcio

  A co z Pyrkonem?
  [LINK]
  Ciekawe czy się odbędzie?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.