2017-09-19 12:29
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Kaby Lake niekompatybilne dla płyt z chipsetami serii 300

Obrazek Kaby Lake niekompatybilne dla płyt z chipsetami serii 300

Jak twierdzi redakcja Hardware.info, nowe płyty główne dla procesorów Coffee Lake z chipsetem serii 300, nie będą kompatybilne z poprzednią generacją procesorów Intel Kaby Lake. Przeprowadzono próbę, która potwierdziła ten dziwny stan rzeczy, bo "fizycznie" obie generacje CPU na gniazdo LGA1151, nie różnią się w zasadzie niczym. Celeron G3930 włożony na platformę z układem Intel Z370 jedynie zapętlił proces rozpoznawania sprzętu, nie pozwalając na start systemu. Całkiem możliwe, że do uruchomienia układów Kaby Lake wystarczyłaby stosowna aktualizacja Biosu, pytanie tylko, czy Intel będzie chciał to zrobić?



Kaby Lake niekompatybilne dla płyt z chipsetami serii 300

Kaby Lake niekompatybilne dla płyt z chipsetami serii 300

Źródło: TechPowerUp
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Tak trzymać Intel, tak trzymać!
  Skończymy ze śmietniskiem płyt głównych, kupując zawsze nową płytę, gdy zechce się nam mieć trochę szybszy procesor.
  Można powiedzieć, że wszystkiemu winien brak spektakularnego postępu, że już wiele w dziedzinie wydajności zrobić się nie dało i dlatego to właśnie Intel ratował się, dokonując zamachu na nasze portfele, ilekroć chcemy zmienić generację CPU, ale przepraszam, czy to nie ich wina? Nie można wszystkiego zwalać na ograniczenia fizyczne. Mogli przecież dokładać rdzeni, mogli optymalizować strukturę. Nie zrobili wiele dla klienta prze ostatnie lata, dając minimum i dopiero AMD ich teraz przycisnęło do działania, więc będą zmieniali chipsety dla procesorów nawet częściej niż do tej pory.

 2. Avatar nic wiadomość nic
  A miało być kompatybilne ponoć...

  Tak to ogłaszali - że stare procki zadziałają w nowych płytach.

  No cóż, ja teraz czekam tylko na premierę kawowych Inteli...żeby sobie kupić taniej Ryzena.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  A najlepsze, że Z370 to tylko na chwilę, bo ma wejść Z390.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @djluke

  No mnie się wydaje, że sprzęt pc jest z generacji na generację coraz droższy i nic nie zapowiada zmiany trendu. Pamiętam czasy jak zaczynałem swoją zabawę z PC, to z sensowny zestaw trzeba było się zastawić, podobnie jest dzisiaj.

  Wydaje się że Ryzeny kosztują sporo i jest pole do manewru w dół z ceną, ale to tylko do momentu jak sprawdzi się jaką mają powierzchnię i porówna z konkurencją (Intelem).
  Bulldozer np FX-8350 spadł przez 4 lata sprzedaży z 150 (2012) na 130USD(2016) i tylko jak już był wyprzedawany w tym roku dobił do 110$.

  Intele, spadają pomijanie mało. Z zapowiedzianych cen nowego 8700K wynika, że będzie znacznie droższy niż 4 rdzeniowy 7700K.

  Naprawdę ostatnio, już właściwie nie pamiętam sytuacji gdy coś znacząco staniało w 1-2 lata (nawet cokolwiek z podzespołów pc), co było kiedyś normą...

 5. Avatar nic wiadomość nic
  @slawko

  A nie nie, nie będę czekał roku aż konkurencja \"\lol\" zbije ceny o połowę. Poczekam do premiery aż AMD skoryguje ceny i tyle. Acz boję się właśnie czy ich nie skorygują w górę, bo Intel dwóch jajek za darmo przecież nie doda.



Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.