2021-03-19 15:57
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Karta Palit CMP 30HX nie będzie sprzedawana w Polsce

Obrazek Karta Palit CMP 30HX nie będzie sprzedawana w Polsce

Kilka dni temu niektóre serwisy w Polsce podały informację prasową o nowej karcie marki Palit, dedykowanej do "kopania" kryptowalut, a konkretnie Ethereum. Informacja ta wzbudziła duże zainteresowanie, jednak Palit dziś nadesłał sprostowanie. "Kilka dni temu pojawił się news dotyczący karty Palit CMP 30HX przeznaczonej do kopania krytpowaluty Ethereum. Karta jest oparta na GPU TU116-100 i nie posiada wyjść wideo. Firma Palit nie planuje sprzedaży tego modelu na terenie Polski." Może trochę szkoda, bo przez ogromny skok wartości kryptowalut i wzrost zainteresowania "kopalniami", nasi gracze cierpią na braki magazynowe w sklepach i "kosmiczne" ceny kart w detalu.Karta Palit CMP 30HX nie będzie sprzedawana w Polsce

Źródło: Info Prasowe / Palit
 1. Avatar nic wiadomość nic
  kto by chciał

  Takie  goofno  ?  chyba że w cenie  1500zł

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Jesteśmy zbyt biedni aby w PL opłacało się prowadzić ich dystrybucję biorąc pod uwagę możliwość późniejszego sprzedania w razie spadku cen KW. Tylko jeżeli ceny krypto utrzymają trend to i na takie karty może być popyt.

 3. Avatar nic wiadomość nic
  kruser

  Obserwując historię kursu BTC  widać jak byk że  są regularne spadki kursu , spadek nadejdzie w przeciągu  2-3 miesięcy potrwa co najmniej rok czasu to będzie okres normalności na rynku GPU.

 4. Avatar nic wiadomość nic
  @kruser

  Problem w tym że ta karta nie kopie. Tzn. jest to taki 1660S, tylko znacznie droższy i taki, którego potem nie odsprzedasz. Stąd opłacalność znikoma. Jakby kosztowała 1500 to jeszcze (a najlepiej poniżej 1000, czyli mniej niż 1660 przed pandemią kryptowirusa).Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.