2017-03-16 10:50
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
0

NVIDIA FCAT VR już dostępny

Obrazek NVIDIA FCAT VR już dostępny

W 2013 roku firma NVIDIA dokonała rewolucji w temacie testów wydajności kart graficznych prezentując FCAT, narzędzie które umożliwiło graczom oraz recenzentom sprzętu komputerowego nie tylko zmierzyć ilość wyświetlanych klatek na sekundę, ale również zbadać płynność i jakość rozgrywki na dowolnej karcie graficznej. FCAT pozwolił dokładnie rozpoznać między innymi mikrozacięcia czy zagubione i niewyświetlone klatki. Najlepsze karty graficzne są teraz nie tylko szybkie, ale też wyświetlają płynny obraz, oferując graczom o wiele lepsze wrażenia. Teraz, ponownie za darmo, firma NVIDIA udostępnia narzędzie FCAT VR, pozwalające recenzentom, twórcom gier, producentom sprzętu komputerowego oraz wszystkim entuzjastom wiarygodnie testować wydajność w grach VR, w których wysoka płynność działania zapobiega zmęczeniu oczu i poczuciu dyskomfortu spowodowanego zacinaniem się rozgrywki.

Do tej pory testowanie gier w środowisku wirtualnej rzeczywistości opierało się na ogólnych narzędziach i testach syntetycznych, co nie pozwalało określić prawdziwej wydajności kart graficznych. FCAT VR odczytuje informacje bezpośrednio z danych zwracanych przez sterownik karty, mechanizm ETW (Event Tracing for Windows), dziennik zdarzeń Oculus Rift oraz API SteamVR dla Vive, co zapewnia możliwość wygenerowania precyzyjnych wyników dla dowolnej karty graficznej.

Korzystając z wyników wygenerowanych przez FCAT VR użytkownicy mogą tworzyć wykresy, analizować dane pod kątem gubienia klatek, wykrywać zacięcia i dokonywać innych badań odnośnie wydajności kart graficznych w środowisku wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Informacja prasowa NVIDIAKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.