2019-03-07 19:12
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
3

NVIDIA zmierzyła liczby zgonów w grach Battle Royale...

Obrazek NVIDIA zmierzyła liczby zgonów w grach Battle Royale...

NVIDIA opublikowała dzisiaj artykuł na temat wydajności osiąganej przez graczy w grach battle royale oraz w jaki sposób technologia może pomóc graczom osiągać lepsze wyniki. NVIDIA od lat współpracuje z profesjonalistami z branży e-sportowej celem opracowywania jak najbardziej konkurencyjnego sprzętu. Karty graficzne GeForce są optymalizowane pod kątem rozgrywki z wysoką liczbą klatek na sekundę i niskim opóźnieniem, co pomaga poprawić ogólny czas reakcji graczy. Chociaż powszechnie wiadomo, że lepsza karta graficzna i wyższa liczba wyświetlanych klatek na sekundę może pozytywnie wpływać na czas reakcji, firma była zainteresowania tym, jak przekłada się to dla przeciętnego gracza na zwiększenie rywalizacji w grach battle royale.Zatem przyjrzano się średnim współczynnikom zabicia/śmierci (Kill/Death Ratio) w najbardziej popularnych grach battle royale, zestawiono z posiadanymi przez graczy kartami graficznymi i opublikowano wyniki. Analiza ta nie jest kontrolowanym eksperymentem, ale podsumowaniem danych otrzymanych od graczy.

Wyniki potwierdzają tezy i fakty, z których zdaje sobie sprawę 99% profesjonalnych graczy – większa liczba wyświetlanych klatek na sekundę zdecydowanie pomaga w obniżeniu czasu reakcji i w osiąganiu lepszych rezultatów podczas rozgrywki.

Dane wyraźnie wskazują, że gracze korzystający z wyższej klasy kart graficznych i monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania osiągają znacząco wyższe współczynniki K/D niż gracze korzystający z wolniejszych kart graficznych i monitorów 60 Hz. W przypadku gier battle royale 60 klatek na sekundę to już za mało. Aby sprostać rywalizacji należy zoptymalizować system tak, aby działał z prędkością 144+ FPS i sparować go z monitorem o wysokim odświeżaniu.


NVIDIA zmierzyła liczby zgonów w grach Battle Royale...

Źródło: Info Prasowe / NVIDIA
 1. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czyli "you're a nobody without a RTX"

  Najlepiej 2080TI ;)

 2. Avatar Mecenas IN4.pl wiadomość nic
   

  Kill/Death Ratio - porąbało zdrowo gości. \"\lol\" W wojsku, rozumiem, ale opisie monitora, czy karty?
  Wyluzuj ktoś powie pewnie. No dobra, ja wyluzuję. Mogę się nawet uśmiechnąć, ale młode pokolenie nauczone relatywizmu, będzie łamało kolejne granice niesmacznych, niezgodnych z dobrym smakiem, z zasadami wychowania, z delikatnością, i czym tam jeszcze odzywek. 


  Potem się dziwimy, że rozmowa w komentarzach, na forach, w telewizji, (może najmniej w życiu, bo tam w pysk można dostać), jest prowadzona nie w celu wymiany poglądów, a w celu uzyskania uzyskania przewagi nad wrogiem (zwanym dawniej rozmówcą). Normalnie Kill/Death Ratio. \"\lol\"
  Sorrki za marudzenie. 

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Wygląda to raczej na celowe manipulowanie wynikami badań statystycznych. Wynajdywanie pozornych korelacji. Wydaje mi się, że przyczyna jest inna. 1. Lepsi gracze, mają statystycznie lepszy sprzęt (i to nie tylko grafikę/monitor ale też np. myszki). 2. Osoby z lepszym sprzętem statystycznie więcej grają (ćwiczą). 
  To nie sam sprzęt powoduje lepszy wynik.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.