2019-03-06 11:38
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nowa seria laptopów VivoBook już dostępna w Polsce

Obrazek Nowa seria laptopów VivoBook już dostępna w Polsce

Firma ASUS wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowe modele z rodziny VivoBook: 14-calowy VivoBook 14 oraz 15.6-calowy VivoBook 15. Oba modele zostały wyposażone w ekrany NanoEdge z wyjątkowo wąskimi ramkami ze wszystkich czterech stron. Umożliwiło to zintegrowanie dużego wyświetlacza w mniejszej obudowie i efektywne zmniejszenie wymiarów całej konstrukcji w celu uzyskania bardziej kompaktowego i mobilnego komputera. Laptopy te zostały po raz pierwszy zaprezentowane na początku roku w trakcie targów CES w Las Vegas. Ceny laptopów VivoBook 14 oraz VivoBook 15 zaczynają się odpowiednio od 1699 PLN oraz 2199 PLN.Laptopy VivoBook 14 i VivoBook 15 są w maksymalnej konfiguracji napędzane procesorami Intel Core i5 ósmej generacji oraz niezależnymi kartami graficznymi NVIDIA GeForce MX110. Oba modele mogą zostać wyposażone w dysk SSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Laptopy VivoBook 14 i 15 obsługują także technologię pamięci Intel Optane, która inteligentnie zwiększa wydajność dysku twardego dla przyspieszenia pracy wielozadaniowej i ładowania aplikacji oraz skrócenia czasu uruchamiania systemu i wznawiania pracy.

Ponadto dwuzakresowa karta Wi-Fi (802.11ac) zapewnia prędkości transferu danych rzędu nawet 867 Mb/s – czyli 6 razy wyższe[i] niż w standardzie 802.11n – do płynnego strumieniowania wideo oraz niezakłóconego surfowania w Internecie. Laptop VivoBook dysponuje również technologią
Bluetooth 4.2.

W skład bogatych opcji połączeń wchodzi cała gama gniazd, w tym USB Type-C™ (USB-C™), USB 3.1 Gen 1 Type-A, oraz USB 2.0, wyjście HDMI, jak również czytnik kart microSD. Takie wyposażenie umożliwia wygodne podłączanie różnych nowoczesnych urządzeń peryferyjnych, monitorów i projektorów.

Wszystkie modele z serii VivoBook są wyposażone w wysokiej jakości baterię umożliwiającą pracę przez cały dzień, a także oferującą 3 razy dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych baterii litowo-jonowych. Technologia szybkiego ładowania umożliwia użytkownikom naładowanie baterii od niskiego stanu do 60% w ciągu zaledwie 49 minut.

Nowa seria laptopów VivoBook już dostępna w Polsce

Nowa seria laptopów VivoBook już dostępna w Polsce

Nowa seria laptopów VivoBook już dostępna w PolsceKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.