2018-08-03 18:54
Autor: Sebastian Wiśniewski (NetCop)
3

Nowe konsole i komputery napędzane układami AMD

Obrazek Nowe konsole i komputery napędzane układami AMD

Dziś w trakcie imprezy ChinaJoy firma AMD dała kolejny przykład na to, jak elastyczne i unikalne na skalę światową rozwiązania może oferować graczom i firmom o niestandardowych potrzebach. Współpracując z firmą Zhongshan Subor przygotowany został nowy częściowo niestandardowy (semi-custom) procesor SOC dla nadchodzących komputerów do gier i konsoli – obu przewidzianych na chiński rynek. To połączenie procesora AMD Ryzen (4-rdzeniowy/8-wątkowy z taktowaniem 3 GHz) z układem graficznym AMD Radeon Vega (24 jednostki obliczeniowe o taktowaniu 1,3 GHz) i 8 GB pamięci GDDR5 w jednym produkcie. Tego rodzaju i klasy rozwiązanie zaoferować może wyłącznie firma AMD, a współpraca potwierdza słuszność obranej strategii AMD, która dzięki zastosowaniu zróżnicowanych opatentowanych technologii i dostosowywaniu ich do indywidualnych potrzeb oferuje klientom systemy dokładnie takie, jakich oczekują.

Nie bez znaczenia jest również ekosystem wyświetlaczy, który w dziedzinie synchronizowanych ekranów dla graczy jest w znacznej większości zgodny z technologią FreeSync. Atutem jest także funkcjonalność pakietu Radeon Softwate pozwalająca graczom znakomicie kontrolować działanie sprzętu oraz wygodnie i szybko przekuwać lokalną rozgrywkę w społecznościową atrakcję – wszystko bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Wreszcie zgodność z najnowszymi standardami wdrażanymi w grach, jak DirectX 12, Vulkan API czy Rapid Packed Math potwierdza najwyższy poziom zaawansowania użytej technologii AMD. Jest to zatem rozwiązanie kompletne zarówno w warstwie sprzętowej, jak i programowej.

Nowe konsole i komputery napędzane układami AMD

Źródło: AMD
 1. Avatar nic wiadomość nic
  Tekst jak z podręcznika absolwenta marketingu i zarządz

  Kto to pisał przyznać się? Bulshit text generator? 

 2. Avatar nic wiadomość nic
  @stasiek

  Źródło: AMD

  Prasówka jak każda inna.

 3. Avatar nic wiadomość nic
   

  Czy ja dobrze czytałem, że to jest słabsze niż customy do PS4 Pro i XBX?Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.