2018-09-12 15:25
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nowe procesory AMD Ryzen do gotowych komputerów

Obrazek Nowe procesory AMD Ryzen do gotowych komputerów

W poniedziałek firma AMD ogłosiła natychmiastową dostępność nowych modeli procesorów AMD Ryzen 5 2500X i AMD Ryzen 3 2300X, które przewidziane są dla partnerów OEM i integratorów przygotowujących swoje unikalne systemy komputerowe. Produkty wykorzystujące te procesory są kierowane w szczególności do klientów indywidualnych potrzebujących dobrej wydajności w zastosowaniach domowych i grach, a także szukających PC w nietypowym, niewielkim formacie. W wybranych regionach ruszyły już dostawy komputera Acer Ntro N50-100, który bazuje właśnie na Ryzen 5 2500X. Oba nowe procesory uzyskują taktowanie na poziomie 4 GHz przy wykorzystaniu algorytmów Precision Boost 2 i XFR2, jakie są typowe dla całej linii 2 generacji Ryzen do komputerów stacjonarnych.Zarówno Ryzen 5 2500X jak i Ryzen 3 2300X wykorzystują pojedynczy moduł CCX wykonany w 12-nanometrowym procesie produkcji zgodnie z architekturą „Zen+”. Dlatego też są ok. 8-10% szybsze od poprzedniej generacji swoich odpowiedników zarówno w zadaniach jedno i wielowątkowych. Ponadto tak, jak wszystkie pozostałe procesory z tej serii, modele te są odblokowane umożliwiając podkręcanie i dostrajanie działania do potrzeb, a przy tym z odpowiednimi płytami głównymi obsługują funkcję Precision Boost Overdrive.

Zgodność z ekosystemem AM4 pozwala producentom na wygodne tworzenie systemów w oparciu o solidną i dojrzałą platformę, której wsparcie zapowiedziano do 2020 roku. Oba nowe produkty mają współczynnik TDP na poziomie 65W i oferują obsługę pamięci RAM DDR4-2933 MHz.

Nowe procesory AMD Ryzen do gotowych komputerów

Nowe procesory AMD Ryzen do gotowych komputerów

Źródło: Info Prasowe / AMDKomentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.