2019-11-07 18:56
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

Nowe procesory AMD będą najpotężniejszymi jednostkami do PC

Obrazek Nowe procesory AMD będą najpotężniejszymi jednostkami do PC

Dziś firma AMD zapowiedziała, że od 25 listopada 2019 roku, wprowadzi na rynek procesor AMD Ryzen 9 3950X, czyli niezwykle wyczekiwanego i flagowego 16-rdzeniowego modelu do komputerów stacjonarnych. To wybitny procesor dla graczy, który umożliwia im bezproblemową rozgrywkę w rozdzielczości 1080p w wybranych tytułach i nawet 2-krotnie lepszą efektywność energetyczną w porównaniu do konkurencji będąc jednocześnie najszybszym na świecie 16-rdzeniowym procesorem konsumenckim do komputerów stacjonarnych. Firma AMD ponadto zapowiedziała, że 19 listopada 2019 roku wyższa wydajność stanie się udziałem także mniej wymagających użytkowników, ponieważ wówczas wprowadzony zostanie na rynek procesor AMD Athlon 3000G.AMD Ryzen 9 3950X: najszybszy 16-rdzeniowy procesor konsumencki do komputerów stacjonarnych
Oferując nawet o 22% wyższą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami, AMD Ryzen 9 3950X jest szybszy niż konkurencja w wybranych grach w rozdzielczości 1080p i w obróbce multimediów. Skonstruowany w oparciu o wiodącą w branży architekturę „Zen 2” procesor ten błyszczy także na gruncie efektywności energetycznej mając współczynnik TDP na poziomie 105W. Najlepsze możliwości i niewiarygodną wydajność można uzyskać zwłaszcza przy zastosowaniu systemu chłodzenia cieczą. W tym celu firma AMD rekomenduje użycie zestawu AIO z przynajmniej 280-milimetrowym radiatorem. Lista rekomendowanych systemów chłodzenia jest udostępniona na stronie AMD.com, aby entuzjaści mogli wydobyć maksimum ze swoich procesorów Ryzen 9 3950X.

AMD Athlon 3000G: wszechstronny procesor do użytkowania na co dzień, odblokowany
Firma AMD ogłosiła ponadto, że mniej wymagający użytkownicy komputerów stacjonarnych również otrzymają wyższą wydajność za sprawą nowego procesora AMD Athlon 3000G, który pojawi się na rynku 19 listopada 2019 roku. Ten nowy model z układem graficznym Radeon zapewnia solidne możliwości komputerowe szerokiej grupie odbiorców, od codziennych zadań po rozgrywkę HD – oferuje więcej klatek na sekundę podczas gry i więcej mocy do pracy niż konkurencja i to w niewiarygodnym przedziale cenowym. AMD Athlon 3000G to pierwszy procesor Athlon na bazie architektury „Zen”, który umożliwia podkręcanie i tym samym jest jedynym odblokowanym procesorem w swojej klasie.

Rozwój platformy AMD AM4
Chcąc zapewnić optymalne możliwości i doznania wszystkim użytkownikom firma AMD udostępniła w tym miesiącu ekosystemowi płyt głównych mikrokod AGESA w wersji 1004. Zawierając ponad 150 poprawek kod ten oferuje znaczące udoskonalenia dla platformy AM4, zwłaszcza w zakresie stabilności. Wśród najważniejszych jest poprawa stabilności i kompatybilności z zewnętrznymi urządzeniami dla platformy AMD X570, obsługa i stabilizacja działania urządzeń podłączonych przez PCIe, lepsza interoperacyjność interfejsów PCIe, USB, SATA, możliwość resetowania urządzeń oraz w szczególności ulepszenia w zakresie wydajności i wykorzystania najszybszego rdzenia, a także dalsze optymalizacje trybu Boost dla procesora AMD Ryzen 9 3900X.

Nowe procesory AMD będą najpotężniejszymi świecie jednostkami do PC

Nowe procesory AMD będą najpotężniejszymi świecie jednostkami do PC

Źródło: Info Prasowe / AMD
  1. Avatar nic wiadomość nic
    bravo AMD

    Ryzeny 3900X/3950X  są na dzisiejsze standardy tak wypasione
    że  mogą byc  dobrą podstawą pod platforme HEDT tym samym  Threadrippery będą czymś bliższym  serverowym  EPYC'om.Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych czytelników serwisu IN4.pl.